asd
screen/youtube/ 100% Najlepsze
Patryk Korzec - 24 Grudnia 2018

Dziś na ulicach będzie niebezpiecznie. Wysłano ostrzeżenia

Prognoza pogody w tym roku była dla Polaków wyjątkowo łaskawa. Cieszyliśmy się gorącym latem, długo nie przychodziły niskie temperatury, teraz jednak wszystko może się zmienić. Wystosowano oficjalne ostrzeżenia na terenie Polski, a na ulicach miast może być szczególnie niebezpiecznie. 

Prognoza pogody w 2018 roku niezwykle rozpieszczała Polaków. Najpierw przez bardzo długie miesiące mogliśmy się cieszyć upalnym słońcem, wysokimi temperaturami i klimatem wręcz idealnym do plażowania i delektowania się urlopem, a potem przez całe tygodnie nie musieliśmy martwić się nadchodzącą jesienią. Dopiero kilkanaście dni temu pojawiły się poranne przymrozki oraz przeszywające wiatry, teraz jednak wszystko ma się zmienić. Na ulicach ma być bardzo niebezpiecznie, a służby wystosowały już oficjalne ostrzeżenia, które powinien respektować każdy Polak.

Oficjalne ostrzeżenia IMGW. Bardzo niebezpiecznie na drogach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś oficjalne ostrzeżenie pierwszego stopnia dla sześciu województw Polski, zgodnie z którym na tych terenach dojść może do niebezpiecznych oblodzeń, które stanowić będą bardzo poważne zagrożenie na drogach. Województwa, w których szczególnie trzeba uważać, to: mazowieckie, lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, śląskie oraz małopolskie. Ma w nich dziś pojawiać się temperatura znacznie poniżej 0 stopni Celsjusza, co bezpośrednio wpłynie na obecność lodu na asfaltach, co powinno skłonić nas do zachowania szczególnej ostrożności za kierownicą. Najniższa temperatura pojawi się w województwie lubelskim, gdzie odczujemy aż -7 stopni. Wszystkie ostrzeżenia obowiązywać mają do wtorku, do godziny 13.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Dziecko RossmannaRossmann powinien to nagłaśniać! Kosmetyki niebezpieczne dla dzieci w sprzedażyCzytaj dalej

Prognoza pogody i zagrożeń na kolejne dni

Sytuacja poprawić się ma już w środę, kiedy to ostrzeżenia zostaną zniesione na poprzednich terenach, niecała Polska jednak będzie mogła odetchnąć z ulgą. Pierwszy stopień zagrożenia i ostrzeżenia przed oblodzeniami wystosowane zostaną wtedy dla dwóch kolejnych województw: dolnośląskiego oraz opolskiego. Wstępnie specjaliści prognozują, iż alerty obowiązywać będą między 7:30 w środę a czwartkiem, godziną 7:30 - szczególnie trzeba jednak uważać zwłaszcza w nocy, gdyż widoczność będzie ograniczona, mogą również wystąpić opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Przypomnijmy, iż pierwszy stopień ostrzeżenia oznacza bezpośrednio, iż przewidywane jest występowanie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mieć na uwadze powinni wszyscy mieszkańcy wymienionych terenów.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Komu emerytura na nowych zasadach? Najważniejsze informacje
  2. Nieznane nagrania Jana Pawła II! Tak wyglądała Wigilia u kard. Wojtyły
  3. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  4. Ile zarabia Małgorzata Foremniak? Zarobki ma bajeczne
  5. Fani Klanu nie mogą uwierzyć. Czekali na to od dawna!
Andrzej GrabowskiPolsat: Groźne wypadki gwiazd stacji. Prawdziwe dramaty na drogachCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News