Jeszcze nam nie odpuści. Atak zimy w Polsce

Jeszcze nam nie odpuści. Atak zimy w Polsce Źródło: Fot. Pixabay.com/Anja

Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest zbyt optymistyczna. Wszystko z powodu zimy, która właśnie powraca do Polski. Polacy już odczuli straszne konsekwencje silnego wiatru w postaci zerwanych dachów, a także powyrywanych z korzeniami drzew, które stanowiły ogromne niebezpieczeństwo. Teraz nastąpi wyjątkowo dotkliwy chłód.

Prognoza pogody w ostatnim czasie nie rozpieszcza mieszkańców Polski. Szczególnie, jeśli chodzi o warunki pogodowe, takie jak opady deszczu, a nawet opady śniegu.

Wyjątkowo groźnie było z soboty na niedzielę, kiedy to Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informowało o porywistym wietrze, który gdzieniegdzie osiągnął nawet 140 km/h. Spowodował on ogromne straty. W nocy doszło bowiem między innymi do zerwania dachów wielu domów.

Wiosna zaczyna się więc w bardzo nieciekawy sposób, co nie podoba się mieszkańcom Polski, którzy z utęsknieniem czekają na cieplejsze dni.

Prognoza pogody na najbliższe dni zaskakuje

Już od poniedziałku większość rodaków odczuła spore ochłodzenie względem poprzednich dni. Nic dziwnego - temperatura na termometrach wskazywała około 5 st. Celsjusza (odczuwalna: nawet -2 st.). Kurtki, których pozbyliśmy się sądząc, że przed nami już tylko ciepłe dni, przydadzą się nam przez cały tydzień. Wtorek nie będzie bowiem wcale przyjemniejszy.

12 marca już z rana czuć było wyraźnie, że chłód dominuje. W dodatku potęgowany był nieprzyjemnym wiatrem, który, według oficjalnych informacji, gdzieniegdzie osiągnął nawet 40 km/h.

Najciekawsza sytuacja miała miejsce w Krakowie i w Warszawie. W tych największych polskich miastach spadł śnieg, który rozwścieczył kierowców. Poranna podróż do pracy była zdecydowania utrudniona i nie obyło się bez długich korków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli chodzi o resztę dnia - temperatura nie wzrośnie. Utrzymywać się będzie w okolicach około 5 st. w Łodzi, Katowicach i Warszawie. Najzimniej ma być w Białymstoku - średnia temperatura oscylować będzie w okolicy 3 st.

W kolejnych dniach sytuacja trochę się poprawi. Wiatr jednak nadal będzie osiągać prędkość w okolicach 20-40 km/h. Nadal będzie wpływał na odczuwalną temperaturę, która nieznacznie wzrośnie. W całej Polsce średnia temp. wynosić będzie około 7-10 st. (odczuwalna - około 1 st.).

Ponadto gdzieniegdzie pojawiać się będą opady deszczu. Szczególnie na południu Polski. W Warszawie, Krakowie i Katowicach po południu także spadnie niewielka ilość deszczu.

Warto więc zaopatrzyć się w cieplejsze ubrania, a także w miarę możliwości przebywać w pomieszczeniach, aby nie narażać swojego zdrowia na konsekwencje w postaci przeziębienia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Legendarna polska aktorka zmarła na scenie w trakcie odgrywania roli. Widzowie myśleli, że to część przedstawienia
  2. Michał Wiśniewski pokazał 17-letniego syna! Zemdlejecie z wrażenia. Jest BARDZO przystojny!
  3. Wiśniewski się rozwodzi? Jego żona opublikowała szokujący wpis
  4. Julia Wieniawa o traumie swojego życia. Nie uwierzycie, kto ją skrzywdził
  5. Radwańska mocno o Żyle w TzG. "Będą iskry lecieć"

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł