Wielkie ostrzeżenie IMGW! Będzie bardzo groźnie
Bartłomiej Chudy - 16 Grudnia 2018

Wielkie ostrzeżenie IMGW! Będzie bardzo groźnie

Prognoza pogody na najbliższe dni sprowadza się w ogólnym zarysie do jednego - konkretnego ataku zimy. Ostrzeżenia w tej sprawie wydał m. in. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W wybranych rejonach Polski atak zimy będzie szczególnie odczuwalny. Na co musimy się przygotować?

Prognoza pogody pozwala nam odpowiednio przygotować się na zmiany. W kontekście ataku zimy nabiera ona szczególnej wagi.

Zima wchodzi od wschodu. Prognoza pogody na najbliższy czas

Nadchodzący tydzień upłynie w wielu miejscach Polski pod znakiem nadejścia prawdziwej zimy. Pierwsze śniegi już dawno za nami - dziś spodziewamy się już nadejścia porządnej zimy. Wszystko wskazuje, że doczekamy się jej na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia. Z dzisiejszych ostrzeżeń pierwszego stopnia IMGW wniosek jest jeden - lepiej przygotujmy się do funkcjonowania w zimie.

IMGW i RCB ostrzegają o bezpieczeństwie

Informacje wydane w minioną sobotę dotyczą północno-wschodniego rejonu Polski. Intensywne opady śniegu przewidziano na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie oraz Warmii i Mazurach. Z tego powodu zareagowało nawet Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Instytucja przypomina Polakom o zasadach bezpieczeństwa - od poruszania się po drogach, przez stosowny ubiór na dbaniu o zwierzęta kończąc. - Korzystaj z zimowych opon, naładuj telefon, zabierz do auta ładowarkę, zatankuj samochód, zabierz przewody do rozruchu silnika - radzi ze specjalnie przygotowanej infografiki RCB. Eksperci, nie tylko z rządu, przypominają o ryzyku związanym z jazdą samochodem zimą. Ryzyko wypadków, z racji niedostosowania się do warunków, wzrasta kilkukrotnie. Poza przyjęciem innej techniki jazdy zima wymusi na nas zmianę innych przyzwyczajeń. Zalecane jest ubieranie zwierząt domowych w ciepłe ubranka, ostrożne przemieszczanie się po oblodzonych chodnikach. Pierwszy stopień ostrzeżeń oznacza, że niedostosowanie się do zaleceń - niby oczywistych - może skończyć się uszczerbkiem na zdrowiu lub stratą materialną. Wliczając w to ryzyko śmierci w wypadkach drogowych. Na ten moment zima nie zaskoczy nas specjalnie wskazaniami na termometrach. - Na większości obszaru Polski temperatury wynoszą między -2 a 0 stopni Celsjusza - czytamy w portalu Gazeta.pl.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Pracownik w Polsce i w NiemczechKto pracuje więcej: Polacy cy Niemcy? Różnica POWALA!Czytaj dalej
Po bieżące informacje odnośnie stanu dróg odsyłamy na stronę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dyrekcja, jak co roku, wysłała na drogi będące w jej zarządzie setki pługopiaskarek i innych sprzętów. Na ten moment - z doniesień GDDKiA - wynika, że wszystkie "krajówki" są przejezdne. - Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje 861 pojazdów do zimowego utrzymania - czytamy na oficjalnym profilu Dyrekcji na Twitterze. Mimo to kierowcy muszą liczyć się ze wzmożonymi opadami, zwłaszcza w województwach wschodnich.Obrazy Pikio fot. RCB TwitterZOBACZ TAKŻE:
  1. Zdumiewająca prognoza pogody na Boże Narodzenie. Takich świąt nie mieliśmy od wielu lat
  2. Prognoza pogody na święta to koszmar! Polacy wściekli
  3. Prognoza pogody na najbliższe dni załamuje. IMGW ostrzega 12 województw
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  5. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
Perth_hail_size_compared_to_handNie dowiesz się tego z prognozy pogody! Wstrząsające zimowe rekordyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News