prognoza pogody na weekend żółte alterty
Felix Lauster
Mateusz Sidorek - 30 Maja 2020

IMGW wystosowało żółte alerty dla 6 województw. Lepiej się przygotować, nie będzie bezpieczenie

Prognoza pogody na weekend rozczaruje wszystkich, którzy spodziewali się, że koniec maja będzie ciepły i słoneczny. Czekają nas przede wszystkim opady oraz niskie temperatury. IMGW wystosowało też żółte alerty dla 6 województw ze względu na możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk. Mieszkańcy zagrożonych regionów powinni się zabezpieczyć przed stratami.

Prognoza pogody na weekend nie jest zbyt optymistyczna. W Polsce będzie deszczowo i pochmurnie, natomiast w szczególnych regionach opady będą bardzo intensywne. IMGW postanowiło wystosować żółte alerty dla 6 województw, w których warunki będą sprzyjały wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Na pomoc mamie ruszyły dzieciMłoda mama oszpeciła się przez banalny błąd. Teraz ostrzega inne kobietyCzytaj dalej

Większość województw, dla których prognoza pogody na weekend szczególnie nie wygląda obiecująco, leży na południu i wchodzie Polski. Żółty alert wystosowany przez IMGW dotyczy województw śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego oraz podlaskiego. Mieszkańcy tych regionów powinni zachować ostrożność w najbliższych dniach.

Niepokojąca prognoza pogody na weekend

Prognoza pogody na weekend w przypadku województw, dla których IMGW wystosowało żółty alert, nie jest zbyt optymistyczna. W tych 6 województwach warunki będą mogły sprzyjać wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, a te natomiast mogą spowodować straty materialne oraz doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców. W wyniku zmian pogodowych prowadzenie działań w tych obszarach może być utrudnione.

okrucieństwo wobec zwierzątPrzed sklepem siedział samotny pies. Na szyi miał zawieszoną tabliczkę, napis nie mieści się w głowieCzytaj dalej

Niestety prognoza pogody na weekend nie zapowiada się obiecująco w całej Polsce. Przewiduje się intensywne opady oraz porywisty wiatr. Meteorolodzy szacują, że w sobotę spadnie do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na wschodzie i w górach może dojść nawet do 20 l/mkw. Temperatura w całym kraju będzie wahała się od 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 19 stopni na Ziemi Lubuskiej.

Dzisiaj grzeje:

1. Polacy w żałobie. Niestety, Marcin Szarejko zginął tragiczną śmiercią

2. Możesz dostać aż 500 zł mandatu, jeżeli nie przestrzegasz jednego nakazu. Nowe zmiany już od dziś

Prognoza pogody na weekend wskazuje, że sytuacja się pogorszy. Już z soboty na niedzielę na wschodzie i południu kraju może spaść do 30 l/mkw. W Polsce centralnej spadnie między 10 a 20 l/mkw. Wiatr będzie umiarkowany, chociaż mogą zdarzyć się miejscami silniejsze porywy do 50-70 km/h. Temperatura będzie wynosiła od 14 stopni na Małopolsce do 20 stopni na zachodzie. Niedawno pisaliśmy o opiniach ekspertów w sprawie obniżonej populacji komarów w tym sezonie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy cukrzycy. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Zbigniew Boniek przeżył ostatnio osobisty dramat. Nigdy o nim nie mówił, teraz ujawnił wszystko
  3. Właściciel firmy wynajął detektywa, by śledził pracowników na home office. Wyniki śledztwa są wstrząsające
  4. Zauważyłeś, że sąsiedzi zakrywają opony swoich aut deskami? Mają ważny powód, lepiej zrobić tak jak oni
  5. Niepokojące doniesienia o córce Pawła Królikowskiego. Sytuacja jest poważna, chodzi o zdrowie
  6. Bardzo źle, że nie wszyscy są ich świadomi. 4 ukryte funkcje kas samoobsługowych w Biedronce

Siniaki na ciele bez urazu choroba córkiMama myślała, że córka ma zwykłe siniaki. Kiedy lekarz poznał prawdę było już za późnoCzytaj dalej

Źródło: Pogodynka, TVN Meteo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News