Imponująca prognoza pogody na weekend. Wybuch ciepła

Imponująca prognoza pogody na weekend. Wybuch ciepła Źródło: Screenshot z youtube.com/Mariusz Gery

Prognoza pogody na przyszły weekend zapowiada się wspaniale. Będzie słonecznie i przyjemnie. Warto więc już teraz zaplanować wolny czas, aby wykorzystać go dobrze. Nie wiadomo kiedy znowu może być tak ciepło!

Prognoza pogody na weekend jest bardzo łaskawa. Będzie wyjątkowo ciepło. Oczekiwana przez Polaków wiosna nawiedzi ich i pozostanie z nimi przez jakiś czas.

Prognoza pogody w ten weekend zaskoczy Polaków

Już od piątku temperatura znacząco wzrośnie. Choć w poprzedni weekend IMGW straszyło wichurą - w najbliższych dniach z pewnością nie grozi nam ani silny wiatr, ani niska temperatura.

Wygląda więc na to, że w weekend rozpocznie się sezon na grille, a także na długie rowerowe wycieczki. Być może kolejny raz niektórzy skorzystają z górującego nad Polską słońca i... będą się opalać - choć ciężko w to uwierzyć to faktycznie takie widoki miały już miejsce, gdy trochę ociepliło się gdzieniegdzie w ubiegłym tygodniu.

Jak będą wyglądały kolejne dni? W piątek temperatura na zachodzie wynosić będzie około 18 stopni Celsjusza. Podobnie będzie także na południu, gdzie średnia temperatura wskazywać będzie na 17 stopni. Choć gdzieniegdzie będą drobne opady to przeważająca część Polski będzie raczej bezchmurna.

Bardzo słonecznie będzie w sobotę. Temperatura wskaże od 15 do nawet 20 stopni Celsjusza! Najcieplej będzie na południu Polski. Najprawdopodobniej temperatura odczuwalna nie będzie znacząco różniła się od tej, którą wskazywać będą termometry. Nie zapowiada się na silne wiatry. Co najwyżej w okolicach od 10-15 km/h. To nic w porównaniu do 100 km/h, które ostatni przemieniły Polskę w gruzowisko, które przez wiele dni sprzątać musieli strażacy.

Warto więc dobrze zaplanować weekend i wziąć wolne od pracy. Wiosna przyszła!

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł