Prognoza pogody na święta może Was zaskoczyć. Nie mamy dobrych informacji

Prognoza pogody na święta może Was zaskoczyć. Nie mamy dobrych informacji Źródło: youtube.com/ smilemedia

Prognoza pogody nie jest ostatnio łaskawa. Pomimo tego, że poprzedni tydzień obfitował w dużą ilość słońca i ciepłej temperatury, to ten stan rzeczy zmierza ku końcowi. Zimny front, który przyszedł do Polski może z nami zostać do Wielkanocy. Czy i tym razem będziemy mieli do czynienia z zimnymi świętami?

Prognoza pogody przysporzyła w ciągu ostatnich kilku dni nerwów wielu tysięcy Polakom. Nie ma co się jednak dziwić takiemu stanowi rzeczy. Poprzedni tydzień, a przede wszystkim weekend, dawały nadzieję na bardzo dobrą i ciepłą temperaturę. Niestety, ale od nocy z poniedziałku na wtorek jesteśmy w stanie zaobserwować załamanie, jakiego nikt się nie spodziewał. Chłód, miejscowe przymrozki i załamania sytuacji atmosferycznej są coraz bardziej odczuwalne. Jak się okazuje, mroźna aura może pozostać z nami aż do Wielkanocy.

Prognoza pogody na święta martwi. Może być bardzo zimno

Pomimo tego, że synoptycy jeszcze na początku miesiąca zwiastowali natychmiastowe ocieplenie i szybką wiosnę, która miała jeszcze szybciej przerodzić się w lato, to wszystkie te przewidywania powoli się dezaktualizują. Według najnowszych ustaleń, w Wielki Czwartek przypomnimy sobie o marcu z jego najgorszej, możliwej strony. Opady deszczu i temperatura nieprzekraczająca 10 stopniu Celsjusza jest jak najbardziej prawdopodobnym scenariuszem.

Co ciekawe, po deszczu i zimnie czeka nas nagły przypływ gorąca. Zarówno piątek, jak i sobota mają być bardzo słoneczne, a temperatura znowu zacznie osiągać wartości dwudziestej kreski termometru. Niestety, ale ten stan nie potrwa jednak za długo i już w poniedziałek miejsce będzie miał prawdziwy "lany poniedziałek". Lecz zamiast pistoletów na wodę, to pogoda przygotuje nam deszcze i chłód w praktycznie każdym krańcu Polski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

IMGW apeluje o rozwagę i śledzenie sytuacji pogodowej

Zmiany w pogodzie nie uszły uwadze rządowemu Instytutowi do spraw Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Eksperci już teraz przestrzegają przed nagłymi zmianami sytuacji atmosferycznej, a zachodnim częściom kraju został przyznany pierwszy stopień zagrożenia meteorologicznego z racji przymrozków, które mogą atakować w trakcie nocy.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. - czytamy na stronie IMGW.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. DRAMAT w M jak Miłość! Aktor wyrzucony z obsady za skandaliczne zachowanie
  2. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  3. Martyniuk pojednał się z synem. W Wielkanoc przeżyją razem coś wyjątkowego
  4. Katastrofa smoleńska - nowe fakty. 2019 rok przyniesie rozstrzygnięcie?
  5. Julia Wieniawa szczerze o związku z 15 lat starszym mężczyzną. Baron będzie zły?
  6. Gwiazdor disco polo trafił do szpitala. Konieczna była operacja

Źródło: SuperExpress

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News