Prognoza pogody na święta to koszmar! Polacy wściekli
Mikołaj Pilecki - 15 Grudnia 2018

Prognoza pogody na święta to koszmar! Polacy wściekli

Prognoza pogody dla Polski na przyszły tydzień i Święta Bożego Narodzenia nie zapowiada się optymistycznie. Aura ma nas nie rozpieszczać, choć informacje dotyczące pogody w tym czasie bywają sprzeczne. Polacy są wściekli na dezinformację i brak jasności co do tego, jak mają się przygotować.

Prognoza pogody na najbliższe dni zapowiada niezwykłą zmienność aury. Doświadczymy siarczystego mrozu i wysokich temperatur. Niestety Święta Bożego Narodzenia nie będą należały do najpiękniejszych. Już w tę sobotę wieczorem spadnie śnieg. Zacznie na południu kraju i po kilku godzinach dotrze do jego centrum. Opad pojawi się na Podlasiu i na Mazurach dopiero nad ranem. Wschód Polski doświadczy także porywistego wiatru, który utworzy zamiecie i zawieje śnieżne. Tam też spadnie najwięcej śniegu, bo aż kilkanaście centymetrów. Słupki rtęci w termometrach utrzymywać się mają w tym czasie między -2 a 0 stopni Celsjusza. Śnieg może być także utrudnieniem dla kierowców. Nocą śnieg będzie lepiący i kierowcom będzie się lepił do kół. To poważnie zmniejsza przyczepność samochodów. Na drogach nie uświadczymy typowej dla niskich temperatur i znacznych opadów śniegu tzw. masy śniegowej. Będzie to raczej błoto pośniegowe, które jest bardzo niebezpieczne. - Apelujemy już teraz o rozwagę, planując wieczorne i nocne podróże południem i wschodem kraju. Na drogach będzie bardzo ślisko. Opady pozostaną z nami do późnego wieczora - informuje Jarosław Turała, meteorolog.

Prognoza pogody: Święta będą ciepłe

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia nie będą żadnym zaskoczeniem, jeśli chodzi o aurę. Tradycyjnie już, jak od kilku lat, zamiast śniegu w większości kraju spadnie deszcz, a temperatura będzie miejscami wysoka. Prognozuje się nawet 10 stopni Celsjusza na zachodzie kraju w związku z nadejściem ciepłego powietrza znad Oceanu Atlantyckiego. Śnieg spadnie jedynie w górach.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
DowborPolsat dał im niepowtarzalną szansę. Tylko nieliczni potrafili ją wykorzystaćCzytaj dalej
Następnie do Polski powróci mróz. W centrum i na wschodzie termometry wskażą nawet -7 stopni Celsjusza. Przez cały czas należy niezwykle uważać na warunki drogowe. Gołoledź i lepki śnieg mogą skutecznie utrudnić prowadzenie pojazdów, a nawet prowadzić do tragedii.

Polacy wściekli na prognozę

Prognoza pogody rozwścieczyła wielu szukających informacji w sieci, które natrafiają na sprzeczne informacje. Jak piszą internauci, którym zależy na dokładnej prognozie, jeden portal potrafi podawać różne informacje dotyczące tego samego okresu z dnia na dzień. Trafna i stała prognoza potrafi faktycznie ułatwić życie, podróż, układanie planów na okres świąteczno-noworoczny. - Zaczyna mnie to już lekko irytować. Jeszcze wczoraj pisaliście o dużym śniegu na Święta; Codziennie to inaczej!!!!; Co dzień to inna prognoza, jakaś paranoja; Widzicie matołki, a wy to i tak czytacie i będziecie czytać, wszystko, co wam napiszemy - czytamy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Mateusz Morawiecki zostawił żonę przed świętami. Została sama z dziećmi
  2. Skandal w USA. Trump rzucał w ofiary huraganu (video)
  3. Dania wigilijne Magdy Gessler: Proste w przygotowaniu ale najsmaczniejsze!
  4. Modne paznokcie: Co będzie HITEM w 2019 roku?
  5. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
ZAMIANA
TVPTVP przyniosło jej wielką sławę. Próbowała odebrać sobie życieCzytaj dalej
źródło: wp.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News