Oficjalne ostrzeżenie trafiło do milionów Polaków. W nocy będzie naprawdę niebezpiecznie
Marcin Owczarek - 13 Grudnia 2018

Oficjalne ostrzeżenie trafiło do milionów Polaków. W nocy będzie naprawdę niebezpiecznie

Prognoza pogody na najbliższe godziny nie będzie dobra. To oficjalne ostrzeżenie dla milionów Polaków. Dzisiejsza noc będzie naprawdę niebezpieczna, lepiej na siebie uważać. Zobaczcie, co czeka nas z czwartku na piątek.

Prognoza pogody na najbliższe godziny jest tragiczna. Wielu Polaków będzie musiało bardzo uważać tej nocy. Szykuje się nie tylko spadek temperatury, będzie również bardzo ślisko i wietrznie. Jeżeli możecie, lepiej zostańcie w domu. W nocy z czwartku na piątek będzie zimno. Dla 9 województw wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. Trzeba będzie uważać na drogach, ale również poza nimi, gdyż gdzieś na dworze mogą przebywać zwierzęta domowe albo bezdomni, którym tej nocy będzie ciężko. W całym kraju temperatura będzie bliska zeru, a w środku we wschodniej części może być nawet na minusie. Dzisiejsze warunki atmosferyczne będą bardzo sprzyjały powstawaniu tzw. szklanki, która osadzi się na ulicach i chodnikach. To bardzo niebezpieczne zjawisko pogodowe, ponieważ zagraża nie tylko zdrowiu, ale i życiu. Gołoledź powstaje, kiedy deszcz lub śnieg spada na nawierzchnię, której temperatura jest niższa od zera. Powstaje wtedy cienka i niewidoczna warstwa lodu. Przez nią może dojść do tragicznych wypadków, gdyż przez nieostrożność można wpaść w poślizg i mieć wypadek.

Prognoza pogody zła dla 9 województw

Takie warunki przede wszystkim dotyczą województw pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Tam dziś w nocy oraz w piątkowy ranek będzie naprawdę niebezpiecznie na drogach.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Kulisy serialuKlan: Widzowie nie dowierzają! Nieznane kulisy serialu ujrzały światło dzienneCzytaj dalej
W wielu miejscach w kraju popada dziś mokry śnieg. Może powiać także silniejszy wiatr. Na drogi na pewno wyruszą służby, które zajmą się porządkowaniem śniegu oraz rozsypią piach i sól na ulice, by zapobiec ślizgania się na powierzchni. Dzisiejsza noc będzie również niebezpieczna dla zwierząt domowych oraz bezdomnych. Te pierwsze często są pozostawione same sobie na podwórku, warto jest je wpuścić do domu, by mogły się ogrzać. Bezdomni natomiast szukają schronienia w pustostanach, działkach itd. Jeżeli ktoś wie, gdzie mogą się znajdować, to warto zgłosić to na straż miejską, aby przyjechali i sprawdzili. czy wszystko z takimi osobami w porządku. Być może strażnicy będą mogli im pomóc lub zabrać do lepszego miejsca na ogrzanie i nocleg.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wiemy, kto wystąpi na Sylwestrze TVN. Będziecie zażenowani
  2. Gangsterzy próbują uciszyć ofiarę molestowania w Kościele. Tomasz Sekielski prosi o pomoc
  3. Nieoczekiwany zwrot akcji po finale Rolnika! W życiu nie uwierzycie, co się stało z tą parą
  4. Modne paznokcie: Co będzie HITEM w 2019 roku?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
Krzysztof JackowskiKrzysztof Jackowski potwierdza swój dar! Oto niezbite dowody jego jasnowidzeniaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News