Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest zbyt optymistyczna – zapowiadają się ogromne opady deszczu. W najbliższych dniach najlepiej będzie nie wychodzić z domu bez parasola.

Prognoza pogody wskazuje na to, iż w najbliższych dniach temperatura będzie na plusie. Meteorolodzy ostrzegają jednaj przed lokalnymi burzami. Największe opady mają wystąpić w środę.

Już dzisiaj na terenie całego kraju spodziewane są opady deszczu. Najgorzej będzie jednak na południu i wschodzie Polski – tutaj ich natężenie ma być największe. Będą to przeważnie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Występuje niewielkie ryzyko burz.

Prognoza pogody: pierwsze burze w tym roku

W nocy z wtorku na środę warto uważać szczególnie na południu i wschodzie Polski, gdyż może chwycić tam lekki mróz. Możliwe jest również oblodzenie dróg i chodników po całodziennych opadach.

Jutro natomiast przez Polskę od północnego zachodu na południowy wschód ma wędrować aktywny front atmosferyczny. Spodziewane są opady deszczu, opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Za frontem napływać ma nieco cieplejsze powietrze, dzięki czemu zmieni się postać opadów na deszcz.

Największe ryzyko burz będzie na Śląsku, Małopolsce, ale także Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyźnie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Prognoza pogody ich nie obchodzi! Ci ludzie przekraczają granice wytrzymałości

Optymistycznie zapowiada się czwartek – tego dnia na pewno będzie mniejszy opad deszczu ze względu na wyż znad zachodniej Europy. W górach może spaść śnieg. W całym kraju temperatura będzie na plusie.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, warunki pogodowe będą stabilne. W nocy nad Polską może wystąpić smog. Napływające do kraju powietrze, ma być bardzo ciepłe jak na luty.

Weekend ma być bez opadów i ciepły. I co najważniejsze w niedzielę pojawi się słońce. Dużo słońca. Korzystajmy z naturalnej witaminy D.

Według ekspertów i amatorów zjawisk w pogodzie, w Polsce zmiany w klimacie są nieuniknione. Ubiegły rok zapisał się jako jeden z cieplejszych z historii. Należy mieć jednak na uwadze fakt iż zmiany klimatu nie wykluczają występowania opadów śnieżnych czy ochłodzenie powietrza. Analitycy uważają, że luty tylko potwierdza postępującą zmianę klimatu.

Z długoterminowej prognozy pogody wynika, że możemy pożegnać się z mroźną zimą. W 16-dniowej prognozie Tomasza Wasilewskiego z TVN Meteo, także zimy nie widać. Według niej w weekend termometry mogą wskazać ok. 8 stopni Celsjusza. Natomiast w  przyszłym tygodniu na zachodzie możemy spodziewać się 10 stopni. Zgodnie z tą prognozą ochłodzenie prawdopodobnie przyjdzie pod koniec lutego.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Gdzie mieszka Grażyna Torbicka? Gwiazda uciekła z Warszawy, by zamieszkać w takim miejscu?!
  2. Barbara Kurdej-Szatan na randce z tajemniczym mężczyzną. Zapłacił jej za spotkanie 42 tysiące!
  3. Tego fani się nie spodziewali! Wyciekł utwór Taco Hemingwaya przed premierą
  4. To ona zastąpi Basię Kurdej-Szatan w roli. Fani wściekli
  5. Kuriozalna wpadka w Koło fortuny! Banalne pytanie, wszyscy ryknęli śmiechem
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych

 

Elżbieta Jaworowicz nie wytrzymała! Bulwersujące sprawy poruszyły wszystkich

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.