Prognoza pogody na najbliższe dni jest beznadziejna. Będziemy cali mokrzy

Prognoza pogody na najbliższe dni jest beznadziejna. Będziemy cali mokrzy Źródło: pxhere.com/ rain

Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest zbyt optymistyczna - zapowiadają się ogromne opady deszczu. W najbliższych dniach najlepiej będzie nie wychodzić z domu bez parasola.

Prognoza pogody wskazuje na to, iż w najbliższych dniach temperatura będzie na plusie. Meteorolodzy ostrzegają jednaj przed lokalnymi burzami. Największe opady mają wystąpić w środę. Już dzisiaj na terenie całego kraju spodziewane są opady deszczu. Najgorzej będzie jednak na południu i wschodzie Polski - tutaj ich natężenie ma być największe. Będą to przeważnie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Występuje niewielkie ryzyko burz.

Prognoza pogody: pierwsze burze w tym roku

W nocy z wtorku na środę warto uważać szczególnie na południu i wschodzie Polski, gdyż może chwycić tam lekki mróz. Możliwe jest również oblodzenie dróg i chodników po całodziennych opadach. Jutro natomiast przez Polskę od północnego zachodu na południowy wschód ma wędrować aktywny front atmosferyczny. Spodziewane są opady deszczu, opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Za frontem napływać ma nieco cieplejsze powietrze, dzięki czemu zmieni się postać opadów na deszcz. Największe ryzyko burz będzie na Śląsku, Małopolsce, ale także Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyźnie. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Optymistycznie zapowiada się czwartek - tego dnia na pewno będzie mniejszy opad deszczu ze względu na wyż znad zachodniej Europy. W górach może spaść śnieg. W całym kraju temperatura będzie na plusie. W piątek zachmurzenie umiarkowane, warunki pogodowe będą stabilne. W nocy nad Polską może wystąpić smog. Napływające do kraju powietrze, ma być bardzo ciepłe jak na luty. Weekend ma być bez opadów i ciepły. I co najważniejsze w niedzielę pojawi się słońce. Dużo słońca. Korzystajmy z naturalnej witaminy D. Według ekspertów i amatorów zjawisk w pogodzie, w Polsce zmiany w klimacie są nieuniknione. Ubiegły rok zapisał się jako jeden z cieplejszych z historii. Należy mieć jednak na uwadze fakt iż zmiany klimatu nie wykluczają występowania opadów śnieżnych czy ochłodzenie powietrza. Analitycy uważają, że luty tylko potwierdza postępującą zmianę klimatu. Z długoterminowej prognozy pogody wynika, że możemy pożegnać się z mroźną zimą. W 16-dniowej prognozie Tomasza Wasilewskiego z TVN Meteo, także zimy nie widać. Według niej w weekend termometry mogą wskazać ok. 8 stopni Celsjusza. Natomiast w  przyszłym tygodniu na zachodzie możemy spodziewać się 10 stopni. Zgodnie z tą prognozą ochłodzenie prawdopodobnie przyjdzie pod koniec lutego.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Gdzie mieszka Grażyna Torbicka? Gwiazda uciekła z Warszawy, by zamieszkać w takim miejscu?!
  2. Barbara Kurdej-Szatan na randce z tajemniczym mężczyzną. Zapłacił jej za spotkanie 42 tysiące!
  3. Tego fani się nie spodziewali! Wyciekł utwór Taco Hemingwaya przed premierą
  4. To ona zastąpi Basię Kurdej-Szatan w roli. Fani wściekli
  5. Kuriozalna wpadka w Koło fortuny! Banalne pytanie, wszyscy ryknęli śmiechem
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Następny artykuł