Nadchodzi prawdziwa zima. Mrozy do -21 stopni!

Nadchodzi prawdziwa zima. Mrozy do -21 stopni! Źródło: Fot. Wikipedia

Prognoza pogody na najbliższe dni z całą pewnością nie jest rozpieszczająca. Już dzisiejszej nocy dadzą nam się we znaki siarczyste mrozy, które będą utrzymywać się przez dłuższy czas. Na co musimy się przygotować? Czy jest szansa na poprawę aury?

Prognoza pogody na najbliższe dni będzie wyjątkowo brutalna. Szczególnie przekonają się o tym kierowcy, a zwłaszcza Ci, którzy w okresie jesiennym odpuścili sobie wyprawę do wulkanizatora w celu wymiany opon. Zima, choć z opóźnieniem, uderzy w nas ze zdwojoną siłą.

Prognoza pogody na dzisiejszą noc

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najbliższe dni będą wyjątkowo ciężkie. Dziś w nocy mróz może sięgnąć aż 16 stopni Celsjusza, a następne dni będą tylko gorsze. IMGW wydał nawet specjalne ostrzeżenie 2 stopnia, które obejmuje powiat lwówecki oraz jeleniogórski. - Dzisiaj w nocy od Pomorza po Dolny Śląsk może być ślisko. Dodatkowo w Sudetach może intensywnie padać śnieg. (IMGW wydał ostrzeżenia 2. stopnia dla powiatów: lwóweckiego, jeleniogórskiego i Jelenia Góra). Z kolei na Podlasiu spodziewany jest silny mróz (do -16°C). Uważajcie! - brzmi treść komunikatu. Jutrzejsza noc będzie jeszcze gorsza. I tym razem w najgorszej sytuacji będzie Podlasie - mrozy tam sięgną nawet 21 stopni Celsjusza. Temu wszystkiemu towarzyszyć będą mocne opady śniegu oraz porywisty wiatr. W Sudetach miejscami spaść może nawet 50 centymetrów białego puchu, a nad morzem wiatr osiągnie prędkość do 60 km/h.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Śmiertelne niebezpieczeństwo

Tak niskie temperatury niosą za sobą poważne konsekwencje. Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, z powodu zamarznięcia zginęło już 47 osób. Anna Adamkiewicz z RCB apeluje, aby w ten szczególny czas zwracać uwagę na osoby potrzebujące oraz wychłodzone. Jak zwykle w najgorszej sytuacji są kierowcy. IMGW wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem aż dla sześciu województw! Od czwartku rano uważać powinno województwo podlaskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, dolnośląskie oraz opolskie. Głos w sprawie zabrał Radosław Kobryś, z biura ruchu drogowego Komendy Głównej Policji. Mężczyzna przestrzega przed niedziałającymi wycieraczkami oraz brakiem odpowiedniego płynu do spryskiwaczy, który uchronić nas może przed groźną sytuacją na drodze. - Oprócz płynu do spryskiwaczy w pierwszej kolejności powinniśmy również sprawdzić stan techniczny wycieraczek. Nie chodzi jedynie o mandat. Kierowca z oszronionymi szybami to niebezpieczeństwo na drodze, zarówno dla kierowców jak i pieszych - powiedział funkcjonariusz. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Niektóre aukcje WOŚP wbijają w ziemię. Nie uwierzysz, co wystawiono na licytacje
  2. Ujawniono, gdzie naprawdę mieszka Meghan Markle! Niesamowita posiadłość
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News