Aż 7 województw zagrożonych! Pilne ostrzeżenie IMGW

Aż 7 województw zagrożonych! Pilne ostrzeżenie IMGW Źródło: .

Prognoza pogody w maju zazwyczaj kojarzy się z ciepłem i pierwszymi wieczorami spędzonymi na grillowaniu. W tym roku będzie jednak inaczej - synoptycy nie mają dobrych wiadomości. W wielu województwach sytuacja będzie tak zła, że lepiej będzie nie opuszczać domów. Już wydano specjalne ostrzeżenia.

Prognoza pogody budzi w ostatnim czasie zadziwiająco wiele emocji. Wcześniej Polacy musieli się zmagać z wichurami i suszami, teraz czekają na nich kolejne niebezpieczeństwa. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne ostrzeżenia dla niemal połowy całego kraju. Warto się przygotować na to, co będzie się działo w nadchodzących dniach.

Czego należy się spodziewać po ostrzeżeniu od IMGW? Na zewnątrz będzie niebezpiecznie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej stara się obserwować bieżącą sytuację pogodową na świecie, a na jej podstawie określa, jak będzie wyglądać aura nad Polską. Kiedy specjaliści decydują się wydać ostrzeżenie, sprawa wygląda bardzo poważnie.

W tej chwili ogłoszony został pierwszy stopień dla wielu województw. To oznacza, że w nadchodzących dniach w skutek zjawisk atmosferycznych mogą ucierpieć wszelkie przedmioty, które zostaną pozostawione na balkonach lub podwórkach. Warto je umocować, aby nie zostały porwane przez wiatr, lub schować w zadaszone miejsce.

To ostrzeżenie także dla ludzi - wszelkie czynności wykonywane na świeżym powietrzu mogą być utrudnione lub wręcz niebezpieczne. Lepiej nie opuszczać domów, a kierowcy muszą wykazać się szczególną ostrożnością podczas jazdy. To, co będzie się dziać w najbliższym czasie, wymaga szczególnej uwagi na drogach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prognoza pogody zapowiada się bardzo źle. Polacy będą musieli zmierzyć się z wieloma trudnościami

Prognoza pogody na nadchodzące dni obfituje w złe informacje. Nad niemal całym krajem przewiduje się obfite opady deszczu oraz burze. Te zjawiska będą szczególnie intensywne w kilku województwach; lubelskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim oraz lubuskim. Mieszkańcy tych regionów muszą liczyć się z utrudnieniami, o jakich uprzedzał IMGW. 

Z kolei województwa dolnośląskie i opolskie muszą się liczyć z bardzo silnymi opadami deszczu. Możliwe są podtopienia, dlatego warto szczelnie pozamykać okna czy wejścia do piwnic oraz garaży. 

Każdy Polak powinien pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności w tych dniach. Każda czynność może być bardzo niebezpieczna, zwłaszcza w okolicach dróg. Tu szczególny apel do kierujących pojazdami: ograniczona widoczność może być powodem wielu wypadków i stłuczek, dlatego warto zdjąć nogę z gazu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska z mężem w PnŚ. Fani: „Co ona zrobiła z twarzą?”
  2. Jolanta Kwaśniewska w młodości. Pierwsza Dama w długich włosach
  3. Porażająca nagła śmierć z ostatniej chwili. Słynny aktor popełnił samobójstwo, oglądaliśmy go w hitach Polsatu i TVN
  4. Roksana Węgiel znowu to zrobiła! Zszokowała strojem na Eurowizji, w telewizji tego nie pokazali
  5. Niesamowite, piękne, cudowne. Oświadczenie Owsiaka do Krystyny Pawłowicz to najlepsza rzecz w internecie
  6. Szokujące. TVN: Gwiazdor, którego kochały miliony kobiet okazał się mordercą, gwałcicielem i nekrofilem

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News