IMGW ostrzega! W Sylwestra uważajcie
Bartłomiej Chudy - 31 Grudnia 2018

IMGW ostrzega! W Sylwestra uważajcie

Prognoza pogody, a zwłaszcza dostosowanie się do niej sprawia, że nie zaskoczy nas nagła zmiana. W kontekście wyjścia na Sylwestra i Nowy Rok sprawa nabiera szczególnego znaczenia. Jakich warunków możemy się spodziewać i gdzie powinniśmy szczególnie uważać?

Prognoza pogody na ostatni dzień roku i pierwszy dzień kolejnego wzbudza szczególne zainteresowanie. Sylwester nieodłącznie kojarzy się z wyjściami i świętowaniem w plenerze, nawet kilka godzin przed północą.

Prognoza pogody na Sylwester 2018 - lepiej ubrać się ciepło

Niedostosowanie się do warunków pogodowych może kosztować nas tej nocy sporo. Zima, choć niepozorna po poświątecznych roztopach, nocami potrafi dać się we znaki. Przypominają o tym pracownicy rządowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Z prognoz IMGW wynika, że ostatni dzień grudnia i 2018 roku będzie pochmurny w większej części Polski. - W zachodniej połowie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu - czytamy na stronie IMGW. Poniżej "zera" temperatura może dziś spaść jedynie w polskim biegunie zimna, czyli Suwalszczyźnie, oraz w górach. W centrum i na południu kraju synoptycy przewidują, że utrzyma się wskazanie na poziomie 3 stopni Celsjusza. Instytut przestrzega nie tylko przed temperaturami, ale i wiatrem. Ten jak wiemy potrafi sprawić, że odczuwalna temperatura jest jeszcze niższa, zwłaszcza w zimie. Instytut ostrzega też co śmielszych chętnych na zimowe wyprawy w góry. Poza dużo niższą temperaturą grożą im także zamiecie śnieżne. - Wiatr na ogół umiarkowany, na południu okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni - czytamy. Silniejsze powiewy mogą dochodzić nawet do 80 km/godz. w Karpatach, w pozostałych rejonach do 65 km/godz. Bardziej optymistycznie wyglądają prognozy na nowy rok. Na 1 stycznia IMGW przewiduje co prawda zachmurzenie, ale z większymi przejaśnieniami. Miejscami może spać deszcz, a na wschodzie kraju deszcz ze śniegiem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej
Najzimniej będzie na Podhalu (-6 stopni C) i wschodzie kraju (do -3 stopni C). Pięć kresek powyżej zera zobaczymy w trakcie dnia w centrum Polski, a nawet 8 stopni można spodziewać się na zachodnim Pomorzu. Również tego dnia bądźmy przezorni - nie zapominajmy o nakryciu głowy i równowadze na drogach. - Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/godz., nad morzem do 85 km/godz. - zapowiada IMGW.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok załamuje. Plany milionów Polaków trafi szlag
  2. Co zrobią Polacy?! Jest prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia
  3. Z kim ma dziecko Omenaa Mensaah? To jak wygląda i nazywa się jej syn, to dla wielu zaskoczenie
Perth_hail_size_compared_to_handNie dowiesz się tego z prognozy pogody! Wstrząsające zimowe rekordyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News