KATASTROFALNE doniesienia na jutro! Instytucje rządowe biją na alarm

KATASTROFALNE doniesienia na jutro! Instytucje rządowe biją na alarm

Prognoza pogody na najbliższe dni nie będzie łaskawa dla kierowców i zwolenników zimowych spacerów. Możemy spodziewać się śliskich dróg, kilkunastu centymetrów śniegu i silnego wiatru.

Prognoza pogody na weekend rozczaruje wielu Polaków. O warunkach pogodowych, które utrudnią codzienne życie poinformował rządowy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Uważajmy w weekend. Prognoza pogody dla kraju

Z informacji pogodowych wynika, że od sobotniego poranka możemy spodziewać się śniegu, deszczu i nieprzyjemnego wiatru. Sypać będzie w centrum i na południu kraju, gdzie w nocy temperatura spadnie do 7 stopni poniżej zera. Odczuwanie zimy spotęguje silny wiatr, który z zapowiedzi IMGW ma osiągać 60 km/godz., a w górach nawet 90 km/godz. IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne zapowiadając - na skutek silnego wiatru - zawieje i zamiecie śnieżne.

Silny wiatr, opady śniegu, "szklanka na drogach"

-  W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południu i południowym wschodzie kraju miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -7 stopni w rejonach podgórskich, do ok. 3 stopni na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, ale w górach dość silny i porywisty, do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne - czytamy w komunikacie IMGW. Nieznacznie słabszy wiatr będzie na wybrzeżu - tutaj ma osiągnąć ok. 55 km/godz. Sporych opadów śniegu możemy spodziewać się w na południu kraju, w województwach opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. Dla nich IMGW wydał ostrzeżenia 2 stopnia. Dla Dolnośląskiego, Lubelskiego, Mazowieckiego i Świętokrzyskiego obowiązują ostrzeżenia 1. stopnia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Instytut informuje też, że w części kraju gdzie przewiduje się temperaturę powyżej zera istnieje zagrożenie podtopieniem. Stale monitorowany jest poziom Bałtyku, ale i polskich rzek. Szczególną uwagę należy zachować na wybrzeżu i Żuławach Wiślanych. Najcieplejszym rejonem w ciągu dnia będzie północny zachód Polski, gdzie przewiduje się do 2 stopni powyżej "zera". Wniosek z prognozy jest jeden - zadbajmy o bezpieczeństwo w każdym wymiarze i tego słowa znaczeniu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok załamuje. Plany milionów Polaków trafi szlag
  2. Pogoda zmienia się na naszych oczach! Zszokowani anomaliami meteorolodzy podają prognozę
  3. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie
  4. Ile zarabia Kinga Rusin? Zarobki są naprawdę imponujące
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News