Służby ostrzegają! Będzie niebezpiecznie

Służby ostrzegają! Będzie niebezpiecznie

Prognoza pogody na najbliższe dni. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy i mieszkańcy mniejszych miejscowości. W województwach północno-zachodniej części Polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje liczne oblodzenia. Robi się bardzo niebezpiecznie.

Jaka będzie prognoza pogody na najbliższe dni? W serwisach meteorologicznych czytamy, że w najbliższy weekend możemy spodziewać się licznych przymrozków. Temperatura poniżej 0 stopni Celsjusza wystąpi we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju.

Będzie niebezpiecznie, głównie na drogach. Ostrzeżenia IMGW

Na niebezpieczeństwo związane z takimi warunkami zwraca uwagę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Instytucja rządowa ogłosiła ostrzeżenia pierwszego stopnia, które związane są z oblodzeniem nawierzchni dróg i chodników. Taki stan rzeczy to z kolei zagrożenie w naszym codziennym funkcjonowaniu. Przymrozki w połączeniu z padającym śniegiem i deszczem stworzą nie lada wyzwanie dla mieszkańców zachodniej części Polski. IMGW ogłosił ostrzeżenia dla dwóch województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego. Na oblodzenia natrafią też mieszkańcy części woj. kujawsko-pomorskiego i lubuskiego oraz kilku powiatów wielkopolskiego. Kierowcy i mieszkańcy małych miejscowości, gdzie nie docierają służby odśnieżające i pługopiaskarki, powinni zachować w terenie szczególną ostrożność. Wydanie alertu o ostrzeżeniu pierwszego stopnia, to standardowa procedura IMGW przy podobnych prognozach pogody. Skutkiem oblodzenia mogą być poważne straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Oblodzeń na drogach należy spodziewać się również w innych częściach kraju. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia Instytut szacuje wysoko, od 80 do 90 procent. W takich sytuacjach zaleca się regularne śledzenie serwisów pogodowych oraz powstrzymywanie się od dłuższej aktywności w terenie.

Prognoza pogody na najbliższe dni

Od 2 stopni na plusie w zachodniej Polsce do -1 stopnia na Podkarpaciu - takich "widełek" temperatur możemy spodziewać się w kraju jutro. Niedziela według synoptyków będzie mroźniejszym dniem. Na zachodzie Polski temperatura nieznacznie przekroczy 0 stopni, a we wschodnich rejonach spadnie do -2 stopni. Wskazania powinny utrzymywać się co najmniej do połowy przyszłego tygodniaZOBACZ TAKŻE:
  1. IMGW wydało ostrzeżenia dla niemal całego kraju. Czekają nas śnieg, zamiecie i oblodzone drogi
  2. Nagła zmiana sytuacji! IMGW wydało pilne ostrzeżenia, 8 największych miast zagrożonych
  3. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
  4. Ile waży Małgorzata Kożuchowska? Gwiazda uprawia nietypowy sport
  5. Pogoda w Polsce oszaleje! Za kilka dni potężne anomalie, niespotykane temperatury
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News