IMGW wydało poważne ostrzeżenie. Dotyczy mieszkańców 13 województw

IMGW wydało poważne ostrzeżenie. Dotyczy mieszkańców 13 województw Źródło: fot. wikipedia.org/Jacek Halicki

Prognoza pogody na nadchodzącą noc nie napawa szczególnym optymizmem. Z tego względu IMGW wydało specjalne ostrzeżenie dla 13 województw.

Prognoza pogody pokazuje, że w kwietniu czekają nas naprawdę ciepłe dni pełne słońca, które idealnie będą się nadawać do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Jednak zanim to nastąpi, to czekają nas jeszcze o wiele chłodniejsze dni, a dzisiejsza noc będzie szczególnie zimna w większości naszego kraju. Jedynie trzech województw nie dotyczy ten problem.

Prognoza pogody na nadchodzącą noc, IMGW ostrzega

Ostatnie dni szczególnie dały nam się  we znaki, jeżeli chodzi o nieoczekiwane zmiany pogody. W wielu regionach Polski pojawił się bardzo silny wiatr połączony z opadami deszczu, a także śniegu. To sprawiło, że przyjemna i słoneczna aura ustąpiła tej znacznie bardziej przypominającą zimę.

Wszystko to jest wywołane masami zimnego powietrza przyniesionymi nad nasz kraj przez niż Katharina, który napłyną do nas ze Skandynawii. Co więcej, to nie koniec nieprzyjemnych i mroźnych zaskoczeń, ponieważ IMGW wydało specjalne ostrzeżenie dla 13 polskich województw.

Dotyczy ono nagłego ochłodzenia, które nadejść ma tej nocy. Temperatura przy gruncie ma spaść aż do -6 stopni Celsjusza. Oczywiście stare polskie przysłowie mówi, że kwiecień plecień wciąż przeplata, ale tak gwałtowne i duże spadki temperatury bez wątpienia nie spodobają się wielu osobom, a szczególnie tym, które już teraz zaczęły się cieszyć z nadejścia wiosny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ostrzeżenie wydane przez IMGW nie dotyczy województw: lubelskiego, zachodnio-pomorskiego i podlaskiego. Niestety początek tego tygodnia również nie będzie zbyt ciepły, a na kolejną zmianę pogody przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka dni, ale na szczęście same święta powinny być wyjątkowo ciepłe, chociaż może pojawiać się dosyć spore zachmurzenie, a nawet deszcz.

Miejmy jednak nadzieję, że jest to ostanie tego typu niespodzianki i czekać nas będą same słoneczne i ciepłe dni, a ochłodzenie pojawiające się co jakiś czas nie będzie już oscylowało przy tak niskich temperaturach, ponieważ odbije się to nie tylko na naszym samopoczuciu, a także na zbiorach, które w ostatnich latach nie były zbyt duże.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marek Piekarczyk stracił dziecko. Wstrząsające wyznanie: „Zrobili sobie imprezkę na oddziale”
  2. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł w męczarniach na raka. Bardzo bał się śmierci
  3. Niewielu o tym pamięta. Tak kiedyś nazywała się Katarzyna Dowbor
  4. Dramat żony Wiśniewskiego. Przez rozwód musiała poddać się bardzo bolesnej operacji
  5. Z ostatniej chwili: Straszna katastrofa lotnicza. Samolot uderzył w helikopter

 

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News