Uważajcie na siebie! Niedługo wszyscy będziemy narażeni na niebezpieczeństwo

Uważajcie na siebie! Niedługo wszyscy będziemy narażeni na niebezpieczeństwo

Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest optymistyczna dla zwolenników ciepłej jesieni. Skończy się na dobre przyjemny i niespotykany od lat listopad z temperaturą bliską 15 stopni Celsjusza. Na pierwszy poważny atak zimy muszą przygotować się zwłaszcza mieszkańcy wschodnich województw. 

Prognoza pogody wskazywana jeszcze dwa tygodnie wcześniej mogła napawać optymizmem. Bezchmurne niebo, kilkanaście stopni powyżej "zera", słaby wiatr - jak na listopadowe warunki nie mogliśmy narzekać.

Lepiej się przygotujmy. Prognoza pogody: nadciąga ostra zima

Wszystko wskazuje, że natura nie pozwoli nam dłużej cieszyć się ciepłą jesienią. Z prognoz serwisu Ventusky wynika, że w ciągu najbliższej doby wyż "ciepła" znad Polski i Europy wschodniej przemieści się w stronę Skandynawii. W jego miejsce przywędruje zaś chłodny niż, który nadciągnie ze strony zachodniej Rosji. Oznacza to szybkie ochłodzenie. Z północnego-wschodu napłyną do Polski masy arktycznego powietrza, które w niedzielę pokryje północ, centrum i południe kraju. Jeśli nie przygotujemy należycie ubrań, czy samochodów mogą nas spotkać przykre niespodzianki.
Z prognoz Ventusky wynika, że możemy spodziewać się tego dnia opadów śniegu i temperatury poniżej zera! Synoptycy zalecają szczególną ostrożność kierowcom, którzy powinni zdjąć nogę z gazu, a do tego wymienić opony na zimowe.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Nie trzeba tłumaczyć, czym grozi ślizgawica na dużych, ruchliwych drogach kraju. Na południu kraju od niedzieli możemy spodziewać się pierwszych, nie tak małych śniegów. Opady mają powoli przenosić się nad całą Polskę.

Niedziela namiastką zimy. Śnieg z deszczem w niemal całej Polsce Wschodniej

Synoptycy przewidują, że zimę poczujemy najwcześniej na Podlasiu i wschodnim Mazowszu. Strefa frontu rozszerzy się stopniowo o Lubelszczyznę, woj. świętokrzyskie i lubuskie. Wieczorem przymrozków mogą spodziewać się mieszkańcy Podkarpacia i Małopolski. Wszystko wskazuje, że czeka nas nie tylko przymrozek i śnieg. Z nadciągającym niżem spadnie też deszcz, co jeszcze bardziej utrudni sytuację na drogach. Tak nagłe zmiany pogody nie powinny zostać bez echa. Pozostaje wierzyć, że Polacy w swej większości przygotują się na pierwszy atak zimy i powiedzenie "zima zaskoczyła kierowców" nie będzie odmieniane w kontekście wypadków drogowych czy odmrożeń.Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarze przerażeni potężnymi wahaniami pogodowymi ostrzegają! Okrutny ból głowy i dygot serca
  2. Jak wybrać opony zimowe do samochodu? Eksperci nie mają wątpliwości
  3. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. Synoptycy nie widzą co się dzieje! Nadchodzi szokująca zmiana pogody
Następny artykuł