Huragan uderzy w Europę! Wiemy co z Polską, będzie bardzo źle

Huragan uderzy w Europę! Wiemy co z Polską, będzie bardzo źle Źródło: Fot. Twitter/Expressen

Prognoza pogody po raz kolejny zaskakuje Polaków. Po świętach bez śniegu i wyjątkowym ociepleniu w ostatnich dniach nowego roku nasz kraj czeka kolejna, wyjątkowo niebezpieczna zmiana pogody. Tym razem mowa jest o huraganie, który już sieje zamęt w Europie,  a jego działanie widoczne jest także w naszym kraju.

Prognoza pogody w ubiegłym roku była wyjątkowo pobłażliwa i w większości przypadków działała na korzyść Polaków. Przedłużające się, upalne wakacje były wręcz idealne dla urlopowiczów relaksujących się nad morzem czy w górach, a łagodna jesień nie straszyła nas zbyt obfitymi deszczami i porannymi przymrozkami. Zima jak na razie także przesadnie nie pokazała, na co ją stać - opady śniegu przeplatały się z deszczem, niewiele było mrozów, a święta Bożego Narodzenia niestety nie były białe. Jakby tego było mało, ostatnie dni roku przyniosły nam ocieplenie, a zza chmur wyjrzały nawet promienie słońca. Teraz jednak czas na radykalną zmianę - prognoza pogody na najbliższe dni jest wyjątkowo niepokojąca. Nad Europą szaleje huragan, którego katastrofalne działanie widoczne będzie również w Polsce.

Huragan Alfrida zaatakował Europę

Huragan Alfrida szaleje nad Europą. Obecnie przechodzi nad Szwecją, gdzie niesie ze sobą ogromne straty - bez prądu jest obecnie co najmniej 100 tysięcy domów, a większość z nich w południowej i środkowej części kraju. Szkód nie uniknęły również wyspy na Morzu Bałtyckim, które także pozbawione są elektryczności. Normą są pozrywane linie energetyczne, połamane drzewa oraz utrudnienia w ruchu drogowym i kolejowym. Na szczęście nie potwierdzono żadnych informacji na temat osób poszkodowanych, jednak służby dostają wiele zgłoszeń i wszystkie dokładnie sprawdzają. Huragan spowodował również potężny sztorm na Bałtyku, którego siłę określono już na 10 w skali Beauforta. W związku z nim zawieszono liczne połączenia promowe, w tym ten z Karlskrony do Gdyni. A to nie jedyny problem naszego kraju, który widoczny będzie przez najbliższe dni.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prognoza pogody dla Polski. Jest równie niebezpiecznie

Okazuje się, że w związku z trwającym huraganem, Polska także nie jest bezpieczna. IMGW wydał hydrologiczne ostrzeżenia III stopnia dla województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Spowodowane są one wzrostem poziomów morza, które przekroczyły już stan alarmowy. Zagrożenia są niemalże pewne - prawdopodobieństwo ich wystąpień specjaliści ocenili na 95%, w związku z czym jest się czego obawiać. Nie jest to jednak jedyne niebezpieczeństwo, które w najbliższych dniach i godzinach wystąpi nad Polską. Południe przygotować się musi na bardzo silne podmuchy wiatru, którym towarzyszyć będą intensywne opady śniegu. Stworzy to ogromne niebezpieczeństwo na drogach, dlatego też zalecana jest wyjątkowa ostrożność. W związku z tą sytuacją Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia dla województwa podkarpackiego, małopolskiego oraz śląskiego. ZOBACZ TAKŻE: 
    1. Przepowiednie na 2019. PRZERAŻAJĄCE! Najgorsze dopiero przed nami?
    2. Szokujące wyznanie Czytelniczki: „Znalazłam w szafie mojego męża różową perukę i boa z piór. Nie wiem, co robić!”
    3. Powiedział jedno zdanie o sylwestrze TVN. Najbardziej OBLEŚNA reakcja dziennikarki TVP w historii
    4. Rudi Schuberth żali się na swoją emeryturę. Ta kwota to ŻART!
    5. Totalny, niespodziewany szok z rana! Podano następcę Mateusza Morawieckiego, jest też data
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News