Dziś w wielu regionach Polski nagłe i paskudne załamanie pogody. Złe wieści dla setek tysięcy osób

Dziś w wielu regionach Polski nagłe i paskudne załamanie pogody. Złe wieści dla setek tysięcy osób Źródło: Pixabay.com/SimonaR

Prognoza pogody w ostatnich dniach była korzystna. Wszystko zmieni się w Lany Poniedziałek. Nastąpi załamanie pogody, wiele osób może mieć z tego powodu ogromne problemy.

Prognoza pogody w okresie świątecznym zawsze wzbudza wiele emocji. Wiele osób dużo podróżuje w te dni i właśnie ci trzymają kciuki, aby warunki atmosferyczne były sprzyjające. To szczególnie ważne dla wszystkich kierowców, którzy muszą pokonać nieraz setki kilometrów, zanim dotrą do celu. Do tej pory aura była wspaniała, jednak zbliża się załamanie pogody. Wszyscy powinni się na nią przygotować.

Prognoza pogody na Wielkanocny Poniedziałek przeraża. Lepiej się przygotować

Wielki Tydzień pozwolił Polakom cieszyć się wyjątkowo słoneczną pogodą i wysokimi temperaturami. Wiele osób mogło dzięki temu bezpiecznie dojechać do domów, bowiem warunki dla kierowców były wprost idealne. To już koniec pogodowej sielanki, a powroty samochodem będą znacznie trudniejsze.

Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Bałkanów oraz napierającego wyżu, nadchodzącego z Rosji. Skutki będą widoczne już wkrótce: na niebie pojawiają się liczne zachmurzenia, a temperatura znacznie się obniży, osiągając maksymalnie 20 stopni Celjsusza na zachodnich krańcach państwa.

Prognoza pogody mówi, że w wielu rejonach kraju pojawią się opady. Szacuje się, że może spaść nawet 10 litrów deszczu na metr kwadratowy. Wychodząc z domu trzeba koniecznie zabrać ze sobą parasol.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogoda negatywnie zaskoczy. Kierowcy powinni bardzo uważać

Deszcz i zachmurzenia to tylko część problemów. O wiele większym zagrożeniem będzie silny, wschodni i południowo-wschodni wiatr. W porywach może osiągnąć prędkość nawet 60 kilometrów na godzinę, a w górach 90 kilometrów na godzinę. Warto już teraz schować wszystkie rzeczy, jakie wichura może ze sobą porwać.

Synoptycy przewidują też liczne burze na terenie całego kraju. Ze względu na silny wiatr nie powinny trwać długo, mogą być za to bardzo intensywne. Towarzyszyć im będą obfite opady.

To bardzo zła prognoza pogody dla wszystkich kierowców. Każdy, kto może, powinien wyruszyć w podróż dopiero jutro. Jeśli to niemożliwe, zaleca się bardzo ostrożną jazdę, szczególnie ze względu na pogarszający się warunki biometeorologiczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan w pociągającym stroju. Zmiotła całą konkurencję
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego nikt się nie spodziewał!
  3. Porażająca wizja Jackowskiego zakłóciła wielkanocny spokój. Wstrząsające słowa o najbliższej przyszłości Polski
  4. Syn Małgorzaty Rozenek w centrum wielkanocnego skandalu. 9-latek powinien poczekać z tym do pełnoletności?
  5. Piekło na wielkanocnej libacji. 38-latek nie żyje, goście trzeźwieją
  6. Najtragiczniejsza Wielkanoc w Polsce od lat. Nie żyje 20 osób, wielu rannych

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News