Wielki dramat na południu Polski. Mieszkańcy ewakuowani, sytuacja pogarsza się z każdą minutą

Wielki dramat na południu Polski. Mieszkańcy ewakuowani, sytuacja pogarsza się z każdą minutą Źródło: Pikio.pl

Prognoza pogody na najbliższe dni nie napawa optymizmem. Wiele wskazuje na to, że Polacy dalej będą musieli mierzyć się z koszmarną sytuacją pogodową. Na południu Polski rozpętał się prawdziwy kataklizm. Mieszkańcy zostali ewakuowani wobec pogarszającej się sytuacji.

Prognoza pogody wskazuje na to, że Polacy wciąż nie będą mogli cieszyć się znaczną poprawą warunków atmosferycznych. Od kilkunastu dni w naszym kraju panuje koszmarna sytuacja pogodowa, nie możemy więc cieszyć się z ciepłych, słonecznych dni. Zamiast tego wielu Polaków musi mierzyć się z wielkimi utrudnieniami, jakie powstają na skutek działania przyrody.

Co gorsza, kolejna prognoza pogody nie jest optymistyczna. Zanosi się na to, że następne dni również przyniosą nam ulewne opady deszczu i burze z piorunami, w związku z czym tysiące Polaków wyraża swoje zaniepokojenie. Jeżeli sytuacja nie zmieni się, to kolejni mieszkańcy będą musieli zostać ewakuowani, dojdzie również do wielkich zniszczeń, które mogą wpłynąć także na życie milionów innych Polaków.

Ewakuacja mieszkańców po ulewnych deszczach. Sytuacja jest dramatyczna

Przez pewien czas wydawało się, że maj w tym roku będzie ciepły i pozbawiony opadów. Na temperaturę w wielu miejscach nie możemy narzekać, bo jest stosunkowo ciepło, jednak mimo tego praktycznie w całym kraju mamy do czynienia z ulewnym deszczem, który nie przemija już od kilkunastu dni. Sytuacja robi się coraz bardziej niepokojąca i już niedługo możemy spodziewać się kolejnych działań podjętych przez służby ratownicze.

W niektórych miejscach mamy do czynienia z podtopieniami, w związku z czym musiała zostać przeprowadzona bardzo pilna i skuteczna ewakuacja. Najgorsze warunki panują na południu Polski, w okolicach wsi Swarzów (woj. małopolskie). 24 osoby musiały zostać przetransportowane do Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie została im udzielona pomoc. Na miejsce natomiast udali się strażacy, którzy mają doprowadzić do poprawy sytuacji. O to nie będzie jednak łatwo.

- Ziemia stwardniała i nie przyjmuje wody. Warunki atmosferyczne pokazały siłę. Grunt na polach zrobił się betonem - mówią mieszkańcy wsi Ryglice, opisując katastrofalne warunki, jakie panują w okolicy ich miejsca zamieszkania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Straż pożarna poinformowała, że w ostatnich 24 godzinach musiała dokonać ponad 1150 interwencji, by usunąć niszczycielskie efekty działania przyrody. Według oficjalnych komunikatów, służby szykują się do ewakuacji mieszkańców z kolejnych terenów, które już zostały zalane, bądź grozi im to w ciągu najbliższych godzin.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska wyznała PRAWDĘ! Opowiedziała, jak naprawdę wyglądało jej życie z Prezydentem
  2. 14-letnia Roksana Węgiel opowiedziała, jak wygląda jej związek. Jej rodzice powinni się zainteresować córką?!
  3. Porażające wyznanie Agnieszki Chylińskiej. Gdyby nie dzieci już by jej z nami nie było
  4. Wielkie zmiany w Biedronkach. Sieć zamieni się w sklepy nowej generacji, po wejściu opadną wam szczęki
  5. Gwiazda DDTVN ma poważne powikłania po przebytej chorobie. Smutne informacje
  6. IMGW wydało właśnie alerty najwyższego stopnia dla kilku województw. TVN ostrzega Polaków

 

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News