Zagrożenie w całej Polsce. Służby ostrzegają, będzie niebezpiecznie

Zagrożenie w całej Polsce. Służby ostrzegają, będzie niebezpiecznie

Prognoza pogody na najbliższe godziny jest wręcz zatrważająca. Cała Polska będzie musiała uważać, gdyż silne opady śniegu i oblodzenia dadzą się nam we znaki. Trzeba naprawdę mocno uważać i być ostrożnym. Służby ostrzegają przed warunkami pogodowymi.

Prognoza pogody na ten weekend jest naprawdę okropna. Ludzie powinni bardzo uważać, gdyż będzie niebezpiecznie i to w całej Polsce. Zima zaatakowała z impetem. Doszło do wielu wypadków i kolizji, a będzie jeszcze gorzej. Sprawdźcie, jak będzie wyglądało to u was.

Prognoza pogody od wczoraj jest ciężka

Służby ostrzegają przed pogodą, jaka do nas nadchodzi. W większości kraju będą obowiązywały alerty pogodowe. Przez najbliższe godziny będzie przybywać śniegu. Szczególnie w województwie małopolskim i podkarpackim te opady będą bardzo intensywne. Również w śląskim bardzo mocno popada. Do 21 może spać tam o 30-40 centymetrów śniegu. Trochę dłużej popada na Podkarpaciu. Służby ostrzegają, aby zdjąć nogę z gazu i pamiętać o tym, by wcześniej hamować i zachowywać odległość od innych aut, aby w razie poślizgu nie spowodować wypadku.

Oblodzenia w całej Polsce

Czekają nas też silne oblodzenia w całym kraju. Nie tylko w regionach, w których mocno popada. Dziś w prawie całym kraju mieliśmy temperaturę dodatnią. W Zielonej Górze dziś było nawet 6 stopni na plusie. Najzimniej było w okolicach Rzeszowa, tylko 0 stopni. Wieczorem jednak temperatura gwałtownie zacznie spadać. W wielu miejscach w Polsce od wczoraj intensywnie padało. Dziś ten śnieg roztopił się i wieczorem zamarznie. Oblodzenia na drogach i chodnikach przewidywane są w prawie całej Polsce. Najgorzej będzie w południowo-wschodniej części kraju. Województwa opolskie, dolnośląskie, łódzkie, mazowieckie, lubelskie, warmińsko-mazurskie oraz podlaskie to najbardziej zagrożone oblodzeniami.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Już od godziny 17 będzie powstawać szklanka i w niektórych regionach kraju będzie się utrzymywać aż do godziny 5 rano dnia następnego. Najniższa temperatura, jaka może występować na wschodzie kraju to -8 stopni. Każdy, kto planuje podróż dziś wieczorem albo w nocy, musi się przygotować na to, że będzie ślisko i niebezpiecznie. W taką pogodę trzeba naprawdę uważać, gdyż intensywne opady śniegu oraz oblodzenia to idealna okazja do wielu wypadków na drogach i chodnikach. Nie trudno będzie wpaść w poślizg autem albo wywrócić się na drodze i złamać nogę. Pamiętajcie o tym, żeby zachować szczególną ostrożność, idąc lub jadąc. Noga z gazu i szerokiej drogi!ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nigdy byście się nie domyślili! Wiek Barbary Kurdej-Szatan to totalne zaskoczenie
  2. Szokujące wyznanie Czytelnika: "Ta jędza wrobiła mnie w DZIECKO! Nie zapłacę ani grosza"
  3. Zimą ten cichy zabójca zagraża nam szczególnie! Lepiej na siebie uważajcie
  4. Pracownicy Lidla i Biedronki w panice. Mogą stracić pracę w każdej chwili
  5. Przyczyna pożaru w Koszalinie jest przerażająca. Straż pożarna zdradza szczegóły tragedii
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News