Do Polski właśnie dociera potężny niż z Rumunii. Ostrzeżenie przed nagłymi gigantycznymi ulewami dla wielu regionów kraju

Do Polski właśnie dociera potężny niż z Rumunii. Ostrzeżenie przed nagłymi gigantycznymi ulewami dla wielu regionów kraju Źródło: pixabay.com/eliasbuty

Prognoza pogody dla Polski może rozczarować. Z Rumunii dociera właśnie potężny niż. Alerty meteorologiczne dla wielu regionów. Nadciągają ulewy i przelotne burze.

Prognoza pogody dla Polski jest bardzo niestabilna. Od dłuższego czasu utrzymuje się deszczowa aura, a dziś pojawiły się kolejne doniesienia. Pogoda na 15 maja i noc z 15 na 16 zapowiada się niepokojąco. Okazuje się, że Polska w środę znajdzie się pod wpływem niżu. Przesuwa się on z Rumunii i Węgier, przynoszą opady i przelotne burze.

Prognoza pogody dla Polski

Obszary zagrożone burzami obejmują centralną Polskę i jej wschodnie województwa. W tych rejonach prognozowana jest niewielka chwiejność. Dzisiejsza środa to tak zwana zimna Zośka - jest to ostatni dzień zimnych ogrodników. Oznacza to, że następuje zmiana cyrkulacji atmosferycznej i przy słabnącym wyżu zaczyna napływać, wraz z niżem barycznym, zimne powietrze z obszarów polarnych. Synoptycy zapowiadają pochmurny dzień z niewielkimi przejaśnieniami. Na obszarze całej Polski mogą się pojawić opady deszczów.

W obszarach zagrożonych burzami, na wschodnich krańcach Polski, może spaść nawet do 20 litrów deszczu na metr kwadratowy. Zaś wiatr burzowy może wiać nawet o sile 60-80 km/h. Temperatury wahają się od 10 stopni C aż do 21. Najcieplej okaże się być na Podkarpaciu, a najniższe temperatury prognozowane są dla Ziemi Lubuskiej. W całym kraju spadnie ciśnienie i wyniesie 1009 hektopaskali. 

Prognoza pogody - burze na wschodzie Polski

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pomimo przelotnych deszczów w całej Polsce, burze nie wystąpią jednak wszędzie. Tam gdzie są zapowiadane, ich potencjał może być zredukowany przez zachmurzenie związane z frontowym opadem wielkoskalowym. Będzie on poprzedzał wejście chwiejnej masy powietrza. Przelotnych burz należy się spodziewać przede wszystkim po południu, wieczorem i w nocy. Zimny niż napływający z Rumunii i Węgier przyniesie sporo zamieszania. Prognoza pogody w maju, póki co nie rozpieszcza. 

źródło: Łowcy Burz

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co studiowała Beata Szydło? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg!
  2. Polak pobił 80-letnią mamę. Powód, dla którego to zrobił, doprowadza do płaczu
  3. Nie żyje jedna z głównych bohaterek serialu "Przyjaciółki". Wstrząsająca, nagła śmierć
  4. Afera z ojcostwem księcia Harry'ego w tle. Media podały fałszywą informację
  5. Wiadomo już, jak skończy się "M jak miłość". Dla wielu widzów będzie to ciężkim szokiem
  6. Jak mieszka Agata Duda z mężem? Widok nieziemskich luksusów wbija w ziemię (Zdjęcia)

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News