Prognoza pogody na najbliższe dni. Deszcz, wiatr i zgrzytanie zębami

Prognoza pogody na najbliższe dni. Deszcz, wiatr i zgrzytanie zębami Źródło: Pixabay.com/ChristopherPluta

Prognoza pogody na najbliższe dni zadziwi wielu Polaków. Po rekordowo ciepłym weekendzie nastała astronomiczna wiosna, a wraz z nią ochłodzenie, deszcz i mocny wiatr. Meteorolodzy i służby ostrzegają przed załamaniem pogody.

Taka prognoza pogody zadziwi wielu z nas. Po ciepłym marcu i weekendach ze wskazaniami sięgającymi 20 stopni Celsjusza, szykuje się porządne załamanie pogody. 

Z opadami deszczu mieli już wczoraj do czynienia mieszkańcy Małopolski, Śląska i Pomorza. Na samych kroplach się nie skończyło. Przez wspomniane rejony przeszły intensywne burze z opadem gradu.

Prognoza pogody: deszcz i śnieg na najbliższe dni. Takiej wiosny się nie spodziewaliśmy

Skąd tak nagła zmiana pogody? Bloger pogodowy Jarosław Turała wspomniał w rozmowie z Wirtualną Polską, że nad nasz kraj dotarł wczoraj rozległy wyż znad Atlantyku. Przyniesie on deszcz, wiatr, a nawet śnieg i grad. Wyż stopniowo będzie przemieszczał się na wschód.

Czytamy, że już dziś z deszczem, również tym wymieszanym ze śniegiem, zmierzą się mieszkańcy Warmii, Mazur, a nawet Mazowsza. Synoptycy ostrzegają, że np. w Zakopanem już zrobiło się zupełnie biało.

Załamanie pogody odnotowują też służby uprzątające drogi publiczne. 

- Wiosna? O poranku na sieci dróg krajowych pracowały 92 pojazdy do zimowego utrzymania - raportowała dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na oficjalnym profilu na Twitterze.

A to nie koniec nieprzyjemnych prognoz. Poza deszczem przeszkadzał będzie nam dziś porywisty wiatr, który osiągnie w porywach nawet 70 km/godz. 

W ciągu dnia temperatura będzie dziś oscylowała w przedziale 6-8 stopni Celsjusza. Jeszcze chłodniej będzie w nocy z wtorku na środę. Serwis pogodowy Wirtualnej Polski przewiduje, że w rejonach Polski wschodniej i centralnej wskazania spadną do 1-2 stopni. Z kolei Interia przewiduje, że odczuwalna temperatura na Warmii i Mazurach (gdzie sypnie we wtorek nad ranem) i Podlasiu (śnieg dziś popołudniu) spadnie nawet do kilku stopni poniżej zera!

Na pocieszenie należy wspomnieć, że już w weekend możemy spodziewać się sporego ocieplenia. W sobotę przewiduje się słoneczną aurę z niewielkim zachmurzeniem i nawet 18 kresek "na plusie".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najważniejszy mężczyzna w życiu Beaty Tyszkiewicz! Rzadko pokazują się razem, ale te zdjęcia rozczulą was do łez
  2. Anna Mucha miała romans z żonatym mężczyzną! Szokujące wyznanie: "Cenię żonatych za dyskrecję"!
  3. Wiemy kiedy i dla kogo będzie 13 emerytura. Haniebne słowa Kaczyńskiego
  4. TVP przekazało tragiczną informację. Nie żyje 60 osób, właśnie schwytano sprawcę
  5. Zakonnik ujawnia PRAWDZIWY majątek Rydzyka. Lepiej usiądźcie, ogromny szok
  6. TVN upokorzony na oczach całej Polski. Do akcji wkroczyła policja

źródła: Wirtualna Polska, Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News