Trzy osoby nie żyją. Cyklon Kenneth zaatakował porywistym wiatrem z siłą 220 km/godz

Trzy osoby nie żyją. Cyklon Kenneth zaatakował porywistym wiatrem z siłą 220 km/godz Źródło: youtube.com/ FRANCE 24 English

Prognoza pogody przeraziła. Mimo zapowiedzi ze strony meteorologów, część ludzi nie była przygotowana na nagłe pojawienie się żywiołu, który pochłonął życie 3 osób. W niektórych miejscach siła wiatru przekraczała 220 km/h.

Prognoza pogody zapowiadała, że wiatry, które się pojawią, mogą być wyjątkowo niebezpieczne. Niestety, ale część osób zamieszkujących zagrożony obszar zlekceważyła ostrzeżenia i stała się ofiarą najsilniejszego od 60 lat wybuchu żywiołu. Takiego rozmiaru tragedii nikt nie mógł przewidzieć, a cały kraj jest się w żałobie po stracie trzech obywateli.

Prognoza pogody nie uchroniła ich przed tragedią

Do tragicznego w skutkach pojawienia się egzotycznego cyklonu Kenneth doszło w Mozambiku. Afrykański kraj, który często pada ofiarą susz i niebezpiecznych zawahań pogody tym razem musiał zmierzyć się z niebezpiecznym cyklonem, który pojawił się na terenie całego kraju. Mieszkańcy byli przerażeni i zaczęli barykadować się w domach. Niestety, ale nie wszystkim się udało uniknąć konfrontacji z tak niebezpieczną anomalią.

Według najnowszych ustaleń wiatr zabił 3 osoby, a kraj został w dużym stopniu odcięty od prądu. W miejscowości Ibo ponad 90% mieszkańców straciło dach nad głową, a ONZ przewiduje, że jeśli nie dojdzie do poprawy pogody, nad tym biednym krajem pojawi się widmo prawdziwej katastrofy, która w rezultacie może pochłonąć życia setki Mozambijczyków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mozambik nad przepaścią?

Z racji tego, że była portugalska kolonia jest jednym z najbiedniejszych krajów Afryki każde, najmniejsze pojawienie się niebezpiecznych anomalii może zwiastować tam prawdziwą katastrofę. Domy, niekiedy wykonane ze słabej jakości materiałów budowlanych przy użyciu amatorskich metod, bardzo szybko się niszczą, a mieszkańcy przez to stają się osobami bezdomnymi, pozbawionymi jakiegokolwiek majątku.

O nadchodzącej dla kraju katastrofie opowiedzieli eksperci z ONZ i Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, którzy przewidują śmierci setek mieszkańców w razie braku napłynięcia pomocy humanitarnej. Szczególnie ucierpiała północ kraju w dystryktach Quissanga, Macomia i Muidumbe w prowincji Capo Delgado.

To są tereny o większym ubóstwie niż w przypadku miejsc dotkniętych przez cyklon - powiedziała rzeczniczka Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Mozambiku, Katie Wilkes.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przepowiednia Ojca Pio o papieżu Janie Pawle II wstrząsnęła światem. Nie uwierzycie, co powiedział Wojtyle słynny stygmatyk!
  2. Kora była bita po głowie i poniżana. Zjeżą się wam włosy na głowie, gdy usłyszycie, co jeszcze zdradziła siostra wokalistki!
  3. TVN przekazał porażające alarmy pogodowe wydane przez służby. Nadciąga zagrożenie
  4. Anna Mucha szaleje bez stanika. Długo nie zapomnicie tych widoków (Zdjęcia)
  5. Decyzja młodej matki rozjuszyła księdza. Tuż przed porodem i od razu po zaczął żenujące kazania w kierunku Moniki
  6. Nowa ostro przesadzona stylizacja 14-letniej Roksany właśnie wywołała piekielną burzę

źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News