Prognoza pogody na święta niepokoi! Mieszkańcy obawiają się groźnych burz

Prognoza pogody na święta niepokoi! Mieszkańcy obawiają się groźnych burz Źródło: Pixabay.com/O12

Prognoza pogody na czas świąt Wielkanocy. Nie będziemy mogli narzekać na chłód - na południu kraju termometry wskażą w weekend ponad 20 stopni Celsjusza. Z drugiej strony, już w Wielkanoc w wielu miejscach pojawią się groźne burze z piorunami.

Prognoza pogody na czas Świąt Wielkanocnych to sprawa, którą żywo interesuje się wielu Polaków. Nie ma co się dziwić. Chcemy ten czas spędzić w rodzinach, a jednocześnie poczuć astronomiczną wiosnę. 

Prognoza pogody na święta. Ciepło, wiosennie, ale...

Na szczęście będzie ku temu świetna okazja. Przewidywania z przed tygodnia zdają się potwierdzać w najnowszych doniesieniach. Serwis TVN Meteo przewiduje, że przez najbliższą dobę (Wielką Sobotę) Polska pozostanie pod wpływem wyżu, który ciągnie się od Skandynawii.

To on w głównej mierze przyczyni się do ciepła, które odczuwaliśmy dziś i które odczujemy również jutro. Do południu na całym obszarze Polski będziemy mogli cieszyć się słońcem. Na Dolnym Śląsku termometry pokażą w szczycie aż 21 stopni, ale odczuwalne wskazania mogą być jeszcze wyższe. W centrum możemy spodziewać się ok. 17-18 stopni. Stosunkowo najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie - 15 stopni.

Synoptycy przewidują jednak, że jeszcze tego samego dnia nad północno-wschodnią Polską pojawią się gęste chmury, a z nimi przelotne opady deszczu. 

Sytuacja zmieni się w Wielkanoc. Co prawda wskazania termometrów utrzymają się na podobnie wysokim poziomie (14-22 stopnie). Ponad połowa kraju znajdzie się jednak w obszarze zachmurzenia. Jego następstwem będą intensywne burze, których możemy spodziewać się już od południa.  

Pełnią słońca pocieszą się w święto mieszkańcy zachodniej Polski. Obszar z przelotnym deszczem, ale i burzami rozszerzy się na pas centrum oraz Polski wschodniej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najchłodniejszym rejonem kraju w Wielkanoc będzie Suwalszczyzna (ok. 14 stopni). 

Takie prognozy wywołują dziś mieszane odczucia. Z jednej strony możemy być pewni wiosennego ciepła i słońca, które będą sprzyjały rodzinnym wyjściom, nie tylko do świątyń. Rozszerzenie się strefy z burzami zaniepokoi jednak rolników i wszystkich plantatorów, którzy są już po pierwszych nasadzeniach. Pozostaje wierzyć, że żywioł nie przyniesie strat materialnych.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Polscy katolicy go ZNIENAWIDZĄ! Nergal pokazał swoje satanistyczne pisanki z Hitlerem, Leninem i Mansonem
  2. Córka legendarnej polskiej aktorki zginęła w TRAGICZNYM wypadku. Była zjawiskowo PIĘKNA!
  3. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Porażające słowa Jackowskiego o pożarze Notre Dame. Jasnowidz ostrzega, to dopiero początek koszmaru

źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News