Bez nazwy-1
Fot. Pixabay.com
Patryk Korzec - 14 Grudnia 2018

Zdumiewająca prognoza pogody na Boże Narodzenie. Takich świąt nie mieliśmy od wielu lat

Prognoza pogody w ostatnim czasie nie przestaje zaskakiwać Polaków. Bardzo długo rozpieszczani byliśmy gorącym słońcem i wysokimi temperaturami, potem omijały nas jesienne pluchy, aż w końcu nadszedł czas na świąteczną prognozę. Takich świąt jak w tym roku nie mieliśmy już od wielu lat. 

Prognoza pogody w tym roku była dla Polski wyjątkowo łaskawa. Letnie temperatury oraz gorące słońce rozpieszczały nas dużo dłużej niż zwykle, następnie wyjątkowo późno zjawiła się prawdziwa jesień. Deszcz i mroźne poranki pojawiły się naprawdę zaledwie kilka tygodni temu, a przecież wkrótce rozpocznie się już kalendarzowa zima. W związku ze zmianą pory roku ludzie coraz częściej zastanawiają się, jaka pogoda czeka nas w czasie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Dni powoli zaczynają być coraz zimniejsze, śnieg pokrywa już niektóre tereny naszego kraju, a teraz okazuje się, że czekają nas święta, jakich nie było już od wielu lat.

Prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia

Dawniej święta kojarzyły się z białym śniegiem pokrywającym cały kraj, bitwami na śnieżki oraz piciem gorących napojów patrząc przez okna na przerażającą zimę. Obecnie już od kilku lat jedyne, na co mogą liczyć Polacy, to wielka plucha, deszcz ze śniegiem ze zdecydowaną przewagą tego pierwszego oraz zero magicznego nastroju związanego ze śnieżnobiałym puchem. Zgodnie z tym, co podaje najnowsza prognoza pogody, w tym roku może nastąpić jednak przełom - w różnych regionach naszego kraju spaść może nawet 18 cm białego puchu. W samą Wigilię opady pojawią się na terenie całej Polski, a temperatura spadnie nawet do -18 stopni Celsjusza. Już dzień później spodziewać się możemy wszechobecnej, śnieżnobiałej aury i zachmurzeń - jedynie na zachodzie i południu nastąpić mogą przejaśnienia. Na obszarach górskich grubość pokrywy śnieżnej sięgnąć może nawet 24 cm.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Małgorzata PieńkowskaM jak miłość: Straszne choroby stanęły na drodze tych gwiazd. Życiowe tragedie aktorówCzytaj dalej

Jaka pogoda będzie po świętach?

Wszystko zmienić się może niestety już drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia. To wtedy możemy się spodziewać niezwykle zmiennej pogody - na północy oraz zachodzie kraju wszechobecne będą opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Reszta kraju liczyć może natomiast na obfite opady śniegu. Temperatura maksymalna na wschodzie oraz północnym wschodzie wynosić będzie od -7 do -4 stopni Celsjusza, na zachodzie oraz północnym zachodnie natomiast od -1 do 1 stopnia. Meteorolodzy podkreślają jednak, że są to prognozy wstępne i jako pierwsze pokazują tak obfite opady śniegu, konieczne jest więc regularne śledzenie pojawiających się komunikatów, które mogą z czasem przynieść nowe informacje.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramatyczny apel Polaków do ministra zdrowia. Setki tysięcy ludzi umrze, jeśli nic nie zrobi
  2. Największa gwiazda Tańca z Gwiazdami ZMIAŻDŻYŁA ten program. Szokujące oświadczenie
  3. Znaki zodiaku, które mogłyby zasiąść na tronie. Jesteś urodzonym władcą?
  4. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
  5. Wstrząsające słowa Katarzyny Dowbor. Chodzi o najgorsze
Perth_hail_size_compared_to_handNie dowiesz się tego z prognozy pogody! Wstrząsające zimowe rekordyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News