Zła wiadomość. Zbliżają się niebezpieczne zjawiska pogodowe

Zła wiadomość. Zbliżają się niebezpieczne zjawiska pogodowe Źródło: Pixabay/PublicDomainPictures

Prognoza pogody na najbliższe dni nie nastraja optymistycznie. Miną one pod znakiem chłodu i deszczu. Trzeba pogodzić się z faktem, że oto nadeszła prawdziwa jesień.

Prognoza pogody wskazuje, że nad Europą zaczynają dominować głębokie niże. Końcówka września i początek października zapowiada się na okres, który zwiastować będzie przyjście prawdziwej jesieni. W ciągu najbliższych dni czekają nas deszcze i burze oraz chłodne temperatury.

Prognoza pogody na najbliższy tydzień nie jest optymistyczna

Synoptycy z portalu twojapogoda.pl przyznają, że nad Europą panują teraz głębokie niże - ma to wyraźne odbicie w panującej pogodzie. Gdy w całości pojawią się nad Polską, przyniosą ze sobą deszcz, burze i porywisty wiatr. Teraz są jeszcze blokowane przez pogodne wyże, lecz w ciągu kilku dni to się zmieni.

Zła aura dotrze na początek na Pomorze. Nad wybrzeżem pojawią się deszczowe chmury, przez dwa dni spadnie w tym rejonie bardzo dużo deszczu - szacuje się opady do 25 mm. W sobotę na północy należy spodziewać się mocnych burz - pojawią się one w godzinach wieczornych. Występować będzie też bardzo silny wiatr, który osiągnie nawet do 80 km/h. 

Nie tylko burze - będzie także chłodniej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W najbliższych dniach czekają nas także zmiany temperatury. Do Polski będzie napływać chłodniejsze powietrze pochodzenia atlantyckiego. Choć pod koniec tygodnia na południu i zachodzie wciąż będzie całkiem ciepło - około 17 stopni, a miejscami nawet 21 - to na północy będzie już znacznie chłodniej - nawet 14 stopni Celsjusza.

Początek października szykuje się już wyjątkowo ponuro - dominować będą deszcze i chłód. Temperatury będą wahać się od 10 do 17 stopni. Jedynie mieszkańcy południowego wschodu mogą liczyć na cieplejsze dni - tam termometry pokażą nawet do 25 stopni.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje wnuk legendarnego artysty, chłopiec miał zaledwie 10 dni
2. Córka dostała uwagę od polonistki. Mama była tak zdruzgotana treścią, że opublikowała ją w internecie

Meteorolodzy przewidują, że cały październik minie pod znakiem deszczu i burz. Dobrą wiadomością może być to, że w niektóre dni czekać nas będzie temperatura powyżej 20 stopni. Nie wyklucza to jednak przymrozków, które mogą przytrafiać się w nocy. W górach spodziewany jest zaś śnieg. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niebywała promocja! Błyskawiczny internet za 49 zł
  2. 5 tys. złotych za przespanie sześciu godzin. Możesz dostać taką pracę
  3. Zaadoptowała uroczą 6-letnią dziewczynkę. Okazało się, że dziewczynka w rzeczywistości ma 22 lata i próbuje ją zabić
  4. Chciała pofarbować siwe odrosty. Kiedy pokazała się mężowi, wybuchnął płaczem
  5. Woźny zainstalował kamerę w niebywałym miejscu. Gdy zostawał sam, oglądał ohydne nagrania
  6. Ksiądz molestował upośledzone dziewczynki. Drastyczne zeznania pokrzywdzonych, tylko dla osób o mocnych nerwach

Źródło: WP

Następny artykuł