śnieg(1)
fot. wikipedia.org
Karol Zaborowski - 28 Grudnia 2018

Pogoda zmienia się na naszych oczach! Zszokowani anomaliami meteorolodzy podają prognozę

Prognoza pogody zazwyczaj dostarcza nam informacji o tym, jak będzie wyglądała aura na nadchodzące dni. Jednak może też nas ostrzec przed nadciągającymi anomaliami, których rezultatem są niewiarygodne wręcz szkody.

Prognoza pogody zazwyczaj kojarzy nam się z pokazywaną w telewizji mapą naszego kraju i szybkim przedstawieniem, jak będą wyglądały pod względem atmosferycznym nadchodzące dni. Jednak meteorolodzy sprawdzając ją, mogą dostrzec początki różnych anomalii pogodowych, które często doprowadzają do prawdziwych katastrof. W tym momencie naukowcy obawiają się, że koszmar sprzed lat może powrócić już niebawem.

Prognoza pogody: naukowcy ostrzegają

El Niño po hiszpańsku znaczy chłopiec lub dzieciątko i jest to nazwa zjawiska atmosferycznego, które ostatni raz pojawiło się na przełomie 2015 i 2016 roku. Jego nazwa nawiązuje do okresu występowania, a dokładniej okolic Bożego Narodzenia i wprost wskazuje na dzieciątko Jezus. Jednak El Niño niesie ze sobą olbrzymie niebezpieczeństwo, a to dlatego, że wywołuje niezwykłe anomalie pogodowe, które odczuwalne są na całym globie. Zjawisko polega na utrzymywaniu się ponadprzeciętnie wysokiej temperatury na powierzchni wody w strefie równikowej Pacyfiku. Ma miejsce, gdy słabną wiejące ze wschodu pasaty i następuje zahamowanie podnoszenie oceanicznych wód głębinowych. Ostatnim razem El Niño wywołał gigantyczne susze w Afryce, potworne opady i ochłodzenie w Ameryce, gdzie na pustyni w Arizonie spadł śnieg. Natomiast Kalifornie nawiedziły nagłe susze. Według wielu zjawisko to jest powodem straszliwych pożarów, które dotknęły Kanadę.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej
Teraz naukowcy ostrzegają, że tej zimy historia może zatoczyć koło. Nie ulega wątpliwości, że pojawienie się El Niño wiązać się będzie z gigantycznymi stratami oraz katastrofami, których dokładne skutki nie sposób przewidzieć. Jednak patrząc na to, jakie psikusy już teraz potrafi płatać nam pogoda, to można się spodziewać najgorszego. Co gorsze w przypadku niszczycielskiej siły żywiołów jesteśmy praktycznie bezbronni. Miejmy jednak nadzieję, że nic takiego nie będzie miało miejsca, ponieważ w ostatnim czasie na świecie było już dosyć katastrof.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Koszmarna tragedia znienawidzonej gwiazdy TVN. Straciła dziecko
  2. Joanna Kulig: siostra gwiazdy również jest aktorką! Są bardzo podobne
  3. Była legendą kina PRL. Kulisy jej życia to pasmo dramatów
  4. Kultowy, uwielbiany gwiazdor Polsatu zawiódł całą Polskę! Wstrząs, mógł tego nie ujawniać
  5. Pola Raksa dziś zachwyca jak dawniej! Ma prawie 80 lat
Prezes PiSJarosław Kaczyński doświadczył w życiu wielu tragedii. Te są szczególnie bliskie jego sercuCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News