Pierwsza taka anomalia pogodowa od 28 lat uderzy w Polskę

Pierwsza taka anomalia pogodowa od 28 lat uderzy w Polskę Źródło: .

Prognoza pogody na najbliższe dni dla naszego kraju nie brzmi optymistycznie. Okazuje się, że będziemy mieli do czynienia z anomalią pogodową, która dawno nie była obecna w Polsce. To pierwszy taki przypadek od 28 lat.

Prognoza pogody może niepokoić wiele osób, które chciałyby cieszyć się upałami już w maju. Wygląda na to, że na słoneczne dni będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, co nie ucieszy tych, którzy lubią odpoczynek w cieplejszych warunkach atmosferycznych.

Chłodne temperatury w tej części roku nie są niczym niezwykłym. Naukowcy przypominają, że co roku w maju możemy spodziewać się kilku chłodniejszych dni, jednak dawno nie przytrafiło się, by były one aż tak zimne. Wskazują to statystyki, które są prowadzone już od bardzo wielu lat. Być może mamy do czynienia z niepokojącym trendem, który będzie sprawiał, że dni będą jeszcze chłodniejsze. Taka sytuacja nie zdarza się w naszym kraju zbyt często. Poprzednio mieliśmy z nią do czynienia 28 lat temu.

Prognoza pogody na najbliższe dni nie brzmi optymistyczne

Każdy w ostatnich dniach z pewnością odczuł, że mamy do czynienia z wyjątkowo chłodnymi temperaturami, jak na tę porę roku. Większość osób marginalizuje ten fakt, bowiem najczęściej nie jest to nic niezwykłego. W połowie maja zazwyczaj nadchodzi krótkie ochłodzenie, po którym znów możemy spodziewać się wysokich temperatur. Możemy być niemal pewni, że tak będzie także tym razem.

Co ciekawe, już w tą niedzielę możemy spodziewać się ponownego wzrostu temperatur, a w pewnych rejonach ma on być wyjątkowo wysoki. Synoptycy przewidują, że niektórzy cieszyć się będą mogli nawet 25 stopniami Celsjusza. Na tym jednak niestety kończą się dobre wiadomości, bo kolejne dni znów mogą przynieść deszcze i dużą wilgoć. 

Prognoza pogody zmartwi wiele osób w najbliższym czasie

- Tegoroczny maj już od pierwszych dni krzyżował plany na wyjazdy, a później było jeszcze bardziej zimno, deszczowo, a nawet śnieżnie. - To najchłodniejsza pierwsza połowa maja od 1991 roku - twierdzi doktor Marek Błaś, który pracuje w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery w Uniwersytecie Wrocławskim

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W tym okresie notuje się z reguły do 5-6 dni z temperaturą maksymalną poniżej 15 st. C. O ile w analogicznym okresie 2018 roku nie było ani jednego takiego dnia, o tyle w tym roku jest ich już aż 10 - dodaje Błaś.

Wiele wskazuje na to, że prognoza pogody sprawdzi się, przez co czekają nas chłodniejsze dni. Taka sytuacja nie miała miejsca od 1980 roku, co sprawia, że mamy do czynienia z anomalią. Możemy stwierdzić, że pogoda zdecydowanie nie rozpieszcza nas w tym roku i już wiele osób niepokoi się o to, jak będą wyglądać zbliżające się wielkimi krokami wakacje. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  2. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  3. Wyjątkowa Polka nie żyje. Telewizja publiczna przekazała rozrywające serca rodaków wiadomości
  4. Szok w programie Jaworowicz. Policja przerwała nagranie i zatrzymała skazanego za pedofilię
  5. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  6. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł