IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia. Czekają nas śnieżyce, oblodzenia i roztopy

IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia. Czekają nas śnieżyce, oblodzenia i roztopy

Prognoza pogody na najbliższy czas nie może nas napawać optymizmem. IMGW właśnie wydało ostrzeżenia II stopnia. Wygląda na to, że niektórych z nas czekają takie przykre zjawiska pogodowe jak śnieżyce, oblodzenia i roztopy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenie II stopnia dla Dolnego Śląska. Dotyczy ono przede wszystkim bardzo intensywnych opadów śniegu, które nadejdą w najbliższym czasie. Kolejne województwa, dla których prognoza pogody nie jest optymistyczna to woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie. W nich jednakowoż życie mieszkańców uprzykrzą roztopy.

Prognoza pogody przerazi osoby nielubiące zimy

Śnieżyce w Dolnośląskim mogą przynieść zawrotną ilość śniegu od 20 do 30 cm. Do tego w całej Polsce wystąpi oblodzenie, które może uprzykrzyć życie szczególnie kierowców. Na drogach będzie znacznie bardziej niebezpiecznie niż normalnie - warto więc zachować szczególną ostrożność, wybierając się w trasę. Przed oblodzeniami IMGW ostrzega przede wszystkim mieszkańców woj. świętokrzyskiego, śląskiego, północno-zachodniej części małopolskiego, opolskiego, dolnośląskiego, zachodniej części łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniej części mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Nie tylko śnieżyce, ale i roztopy

Jeżeli chodzi o roztopy, IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Choć roztopy nie są tak niebezpieczne jak znaczne oblodzenie i śnieżyce, to również potrafią mocno zirytować osoby, które tęskną za latem. W zaś całym kraju temperatura oscylować będzie w okolicach 0 stopni Celsjusza. Źródło: Wiadomości WP
  Następny artykuł