IMGW wydał niepokojące ostrzeżenia. Szykują się gwałtowne ulewy

IMGW wydał niepokojące ostrzeżenia. Szykują się gwałtowne ulewy Źródło: Fot. Pxhere.com

Prognoza pogody na najbliższy czas jest zaskakująca i aż trudno w nią uwierzyć. Służby pogodowe chyba oszalały, bo właśnie przeraziły Polaków alarmami, które brzmią niewiarygodnie.

Prognoza pogody w tym roku nie ma dla nas litości. Ciepłe i słoneczne dni przeplatane są gwałtownymi spadkami temperatur oraz porannymi przymrozkami, których wszyscy wolelibyśmy uniknąć. Choć czekamy na cudowną wiosnę, aura za oknem cały czas jest niepewna, a teraz znów przyjść mają niewiarygodne zmiany. 

Służby pogodowe chyba oszalały, bo wydały tak zaskakujące ostrzeżenia, że aż trudno w nie uwierzyć. Prognoza pogody na najbliższe dni już nie zaskakuje nas groźbami suszy i pożarów, które ostatnio rujnowały znaczną część naszego kraju. Teraz czekają nas gwałtowne burze i deszcze, które również nieść mogą ze sobą tragiczne konsekwencje. Internauci nie wiedzą, czy powinni się śmiać, czy płakać w tej sytuacji. 

Nagła zmiana pogody, w którą ciężko uwierzyć. Koniec z suszami

Rolnicy w ostatnim czasie raz po raz żalą się w mediach na brak opadów i trwające susze. Przez to spodziewają się tragicznych plonów oraz straszą podwyżkami cen produktów w sklepach. Jednocześnie obawiają się bezlitosnych pożarów, które co chwilę wybuchają na terenie całego naszego kraju. 

Zgodnie z najnowszą prognozą pogody jednak tragiczne chwile są już za nimi, czeka nas bowiem czas obfitych opadów deszczu oraz gwałtownych burz. IMGW wydało ostrzeżenia przed nagłą mianą aury, a internauci nie mogą w nie uwierzyć. Alarmy obejmują swym zasięgiem województwa: mazowieckie, świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie, śląskie i lubelskie. Przewiduje się, że zjawiska mają być wyjątkowo gwałtowne i mogą stanowić zagrożenie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prognoza pogody na najbliższe dni zadziwia

Prognozowane burze z pewnością ucieszą rolników, jednak mogą przerazić pozostałych Polaków. Jak podają eksperci, w niektórych rejonach naszego kraju spadnie nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy, a najbardziej ucierpieć może Mazowsze oraz Lubelszczyzna. 

Nagłym zjawiskom meteorologicznym towarzyszyć będzie także gwałtowny wiatr osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę. Nadciągający znad Atlantyku niż sprawi, że nadchodząca majówka będzie wyjątkowo chłodna. W skrajnych momentach słupki termometrów wskazywać mogą zaledwie 10 stopni Celsjusza. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. To OBRZYDLIWE! Córka ukrytą kamerą nagrała, co opiekunka wyprawia z jej chorą matką. Tego aż nie da się oglądać! Nóż się otwiera w kieszeni!
  2. Cała prawda o karierze Roksany Węgiel. To, co powiedziała zwali was z nóg. Fani są w szoku!
  3. Tragedia na zachodzie Polski. Wielu mieszkańców we łzach informuje o najgorszym, spotkał ich dramat
  4. Godlewska twierdzi, że została zgwałcona ze szczególnym okrucieństwem. Porażające nagranie w sieci
  5. Koszmarny wypadek wstrząsnął mieszkańcami. TVP przekazała tragiczną wiadomość, nie żyją 4 osoby
  6. Gwiazdor "Kiepskich" Grabowski wstrząsnął fanami. Porażająca prawda o domu aktora

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News