Akcja ratownicza po przejściu cyklonu nad Mozambikiem. Kilkaset ofiar śmiertelnych, tysiące ludzi bez dachu nad głową

Akcja ratownicza po przejściu cyklonu nad Mozambikiem. Kilkaset ofiar śmiertelnych, tysiące ludzi bez dachu nad głową Źródło: fot. wikipedia.org

Prognoza pogody potrafi dać wskazówki dotyczące nadchodzących zmian meteorologicznych. Niestety, ataków żywiołu nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Po przejściu cyklonu zostały zgliszcza. Setki ofiar śmiertelnych i tysiące osób bez dachu nad głową.

Prognoza pogody może ostrzec nas przed nadciągającym niebezpieczeństwem. Jednak czegoś takiego, żaden z meteorologów się nie spodziewał. Teraz trwa akcja ratunkowa, która za zadanie ma pomóc osobom odciętym od świata. Niestety już teraz wiemy o setkach ofiar śmiertelnych tego zjawiska, które odebrało setkom ludzi życie, a tysiące - pozbawiło dachu nad głową.

Katastrofalna prognoza pogody. Po przejściu cyklonu zostały zgliszcza

Nie da się ukryć, że na całym świecie odczuwalne są coraz większe zmiany klimatyczne, a niektóre z nich przynoszą ze sobą prawdziwe kataklizmy, tak jak ten, który dotknął Mozambik. Zaledwie 5 tygodni temu w ten kraj uderzył potężny cyklon Idai, który pochłonął ponad 900 ludzkich żyć, a także zniszczył tysiące budynków pozostawiając wiele osób bez dachu nad głową.

Jednak to nie był koniec koszmaru dla mieszkańców tego kraju, ponieważ w ostatni czwartek w ich ojczyznę uderzył kolejny cyklon, który zachowywał się w sposób dotąd niespotykany w tym rejonie świata. Chodzi mianowicie o fakt, że zazwyczaj cyklony wytracają swoją siłę wraz z przemieszczaniem się w głąb lądu. Jednak cyklon Kenneth poprzez odpowiednie warunki utrzymywał swoją pozycję, nad jednym z regionów sprawiając, że mają tam miejsce teraz rekordowe opady.

- Nic takiego nigdy nie miało miejsca w regionie i na całym świecie rzadko się zdarza. Prognozowane dla cyklonu Kenneth opady są rekordowe na globalną skalę - mówił meteorolog Eric Holthaus cytowany przez "Guardians".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z czasem sytuacja powinna się unormować, ale wciąż pozostają dziesiątki tysięcy osób, które potrzebują pomocy, ponieważ zostały całkowicie odcięte od świata. Na domiar złego obfite opady pochodzące z cyklonów znacząco podniosły poziom wód, które i tak były wysokie ze względu na porę deszczową, a to wprost prowadzi do powodzi.

Wciąż istnieje obawa, że liczba ofiar ostatecznie będzie o wiele większa, mimo że już teraz jest bardzo duża. Ratownicy cały czas pracują w pocie czoła, ale ilość zniszczeń jest tak olbrzymia, że prędko nie zakończą swojej służby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan powiększyła swój biust? Fani pospadali z krzeseł widząc jej OGROMNE wdzięki!
  2. Dramat Agnieszki Chylińskiej! Po latach zdradziła bolesny sekret. TEN mężczyzna bardzo ją skrzywdził
  3. Maja Sablewska bez ubrań wije się w pościeli. Niejednemu oczy wyjdą z orbit (FOTO)
  4. Co łączy Julię Wieniawę i Michała Szpaka? Opadły nam szczęki
  5. Porażająca przepowiednia ojca Pio o III WŚ. Zdradził, co stanie się z Polską
  6. GIF wycofuje z aptek popularne leki. Lepiej wyrzućcie je natychmiast do kosza

 

źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News