Dzisiaj wieczorem ma spaść pierwszy śnieg. Są też niestety złe wieści

Dzisiaj wieczorem ma spaść pierwszy śnieg. Są też niestety złe wieści Źródło: .

Najnowsza prognoza pogody może pozostawiać wiele do życzenia. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, jeszcze dziś wieczorem spadnie pierwszy śnieg. Okazuje się jednak, że to nie są jedyne złe wieści.

Prognoza pogody na dzisiejszy wieczór nie jest zbyt pokrzepiająca, a wręcz przeciwnie - zdradza, że zima jest już coraz bliżej. Okazuje się, że niskie, niezachęcające do spacerów temperatury, to nie jedyne, czego Polacy mogą się spodziewać. Zrobi się bardzo nieprzyjemnie, a głównym powodem tego będzie pierwszy w tym roku śnieg. 

Prognoza pogody na czwartkowy wieczór 

Dzisiejszy dzień rozpoczął się dość chłodno, ale słonecznie, choć im bliżej południa, na dworze robi się coraz bardziej szaro i ponuro. Temperatura oscyluje dziś w okolicach 7 stopni i wygląda na to, że to dopiero zwiastun tego, co może czekać mieszkańców znacznej części kraju. W wielu miejscach już utworzyły się gęste mgły. 

Synoptycy zdradzili, że jeszcze dziś wieczorem może spaść pierwszy śnieg, który jednak, z uwagi na plusową temperaturę, raczej nie utrzyma się zbyt długo. Mimo to mgła jeszcze przez pewien czas nie zniknie, co niesie za sobą kolejne, jeszcze bardziej nieprzyjemne informacje. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Złe wieści dla Polaków 

Synoptycy ostrzegają, że zarówno czwartkowy wieczór, jak i piątkowy poranek, mogą zbytnio nie sprzyjać podróży samochodem. Śnieg to dopiero początek złych informacji, bo drogi będą śliskie, a widoczność ograniczona do kilkuset, a niekiedy nawet do kilkudziesięciu metrów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec piątki dzieci zrobił badania DNA. Był ZSZOKOWANY ich wynikami, szybko pożałował

2. Pyrkosz miał 17-letnią żonę. Jej losy po jego śmierci są smutne

Eksperci apelują zatem do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Letnie opony mogą być dodatkowym czynnikiem stwarzającym zagrożenie, dlatego odpowiednia prędkość odgrywa tutaj znaczącą rolę. Najgęstsze mgły mogą rozciągać się w całym pasie południowym od Lubskiego i Dolnego Śląska, przez Opolszczyznę, Śląsk i Małopolskę po Podkarpacie oraz w Łódzkiem, w Świętokrzyskiem, na Mazowszu, na Mazurach i na Podlasiu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dostaną 252,38 zł zamiast 500 plus. Setki ludzi NABRAŁO SIĘ na haczyk!
  2. „Żona to wizytówka męża. Zadbana, grzeczna, rodząca synów i milcząca, kiedy trzeba” - wyznanie polskiego mężczyzny
  3. Dlaczego Katarzyna Dowbor spisała testament? Prawda jest bolesna
  4. Przez 63 lata była żoną Kobuszewskiego. Jest źle
  5. Królowa polskiej mafii właśnie ujawniła wielką tajemnicę. Piotr Woźniak-Starak miał co do niej poważne plany

Źródło: wirtualna polska 

Następny artykuł