Zacznie się za kilka godzin. Burza, grzmoty, grad i wiatr

Zacznie się za kilka godzin. Burza, grzmoty, grad i wiatr

Prognoza pogody na środę zapowiada niezbyt ciekawe warunki pogodowe. Trzeba się przygotować na potężne burze z opadami gradu i wyjątkowo silnym wiatrem. Lepiej w środowy wieczór zostać w domu.

Prognoza pogody na środowy wieczór nie nastawia zbyt pozytywnie. Nad Polskę nadciągną gwałtowne burze z opadami deszczu i gradu oraz dosyć silnym wiatrem. IMGW wydało ostrzeżenia.

Prognoza pogody na środowy wieczór. Przez Polskę przechodzą chmury burzowe

Nad sporą częścią kraju osłabł front atmosferyczny powodujący chmury burzowe, ale zagrożony wciąż jest zachód oraz południe kraju. W trakcie burz opady mają sięgnąć do 20 litrów na metr kwadratowy. Znacznie groźniejszy będzie wiatr, który w porywach może osiągać prędkości nawet do 80 km/h.

Według synoptyków TVN Meteo, w Małopolsce po godzinie 19:00 można spodziewać się umiarkowanych burz. Szczególnie zagrożone są miejscowości Miechów oraz Pilica, ale komórki burzowe z prędkością 50 km/h kierują się w stronę Proszowic i Kazimierzy Wielkiej. Chmury dalej będą postępować na południowy wschód kraju. Koło godziny 21 burz powinni spodziewać się Polacy mieszkający blisko granicy z Niemcami. Front burzowi pojawi się w województwie lubuskim oraz dolnośląskim.

Ostrzeżenie burzowe IMGW w Polsce. Zagrożone 9 województw, w 89 powiatach będzie padał grad

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

IMGW ostrzega, że w województwach: opolskim, dolnośląskim i lubuskim oraz na południu wielkopolskiego i łódzkiego, mogą wystąpić opady gradu. Na tych terenach ogłoszono alert 1 stopnia. Ponadto zagrożeniem 1 stopnia samymi burzami objęto jeszcze cztery województwa. Są nimi: śląskie, małopolskie, podkarpackie oraz południowa część świętokrzyskiego.

W przypadku zagrożeń najniższego stopnia IMGW przestrzega, że nie powinno się ich pod żadnym pozorem bagatelizować. Niebezpieczne zjawiska meteorologiczne mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia oraz powodować straty materialne.

  1. Ewa Błaszczyk ujawniła, jakie były OSTATNIE słowa jej córki zanim zapadła w śpiączkę. Będziecie płakać
  2. Nie żyje 38-letnia aktorka. Zmarła po przedawkowaniu narkotyków
  3. Julia Wieniawa pokazała się w nowej fryzurze. To uczesanie to absolutny hit tego lata
  4. Tak Agnieszka Chylińska wyglądała z ciążowym brzuszkiem. Piosenkarka bardzo chroni swoją prywatność
  5. Syn po śmierci mamy sprzątał jej mieszkanie. Gdy otworzył zamrażalkę, ścięło go z nóg, prawdziwa makabra
  6. Koszmarna choroba zmieniła Ewę Drzyzgę. Gdy zobaczycie jak dzisiaj wygląda, oniemiejecie
  7. Izabela Marcinkiewicz: dlaczego mam dodatkowo cierpieć? W TVP obrażali ją na wizji

Źródło: TVN

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu