Prognoza pogody, alarmy IMGW
unsplash.com Glenn Carstens-Peters
Weronika Wasiak - 31 Maja 2020

Okropna niedziela, IMGW wydało alarmy I stopnia. Zagrożonych 7 województw

Prognoza pogody na niedzielę 31 maja raczej nie należy do najbardziej wyczekiwanych. Wygląda na to, że w nowy miesiąc przyjdzie Polakom w kroczyć w dość ponurej aurze. IMGW zdecydowało o wydaniu pilnych alarmów pierwszego stopnia dla aż 7 województw. Warto przeczytać i być gotowym.

Ostatnio prognoza pogody nie rozpieszcza mieszkańców. Choć wszyscy z utęsknieniem wypatrują temperatury sięgającej ponad 20 stopni, pięknego słońca i jasnego nieba, cieszą się tylko nieliczni, bowiem od kilku dni aura raczej daleka jest od wiosennej. Z najnowszych zapowiedzi synoptyków wynika, że również z końcem tygodnia Polacy nie powinni spodziewać się poprawy. W niektórych regionach będzie tylko gorzej.

Telewizja naziemna dostępJuż za kilka dni. Tysiące Polaków mogą stracić dostęp do telewizjiCzytaj dalej

Niepokojąca prognoza pogody na niedzielę. IMGW wydało pilne ostrzeżenia

Wczorajszy dzień w większości upłynął pod znakiem silnego wiatru i nieustającego deszczu. Okazuje się, że również w niedzielę mieszkańcy nie mają co liczyć na pławienie się w słońcu. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, które przytacza RMF24, 31 maja w aż 7 województwach mogą wystąpić intensywne opady deszczu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziewczynka porcelanowa lalka2-latka wygląda, jak porcelanowa lalka. Poczekajcie tylko, aż zobaczycie jej mamę, opad szczęki nieuniknionyCzytaj dalej

Możliwe, że pojawi się również silny wiatr. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla województwa: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, lubelskiego, łódzkiego oraz w części województwa mazowieckiego. Według synoptyków, deszcz w tych regionach będzie okresowy o natężeniu umiarkowanym i silnym od 25 mm, miejscami nawet do 70 mm.

Dzisiaj grzeje:

1. Niewyobrażalna tragedia w centralnej Polsce. Wśród ofiar 3 dzieci

2. Krzysztof Jackowski ma porażającą przepowiednię dla Polski. Najbliższe miesiące mogą wszystko zmienić

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Zgodnie z panującą powszechnie definicją, ogłoszenie przez IMGW alarmu pierwszego stopnia wiążę się z wystąpieniem realnego zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W czasie wystąpienia niesprzyjających warunków pogodowych mieszkańcy powinni zachować ostrożność w poruszaniu się, a szczególnie uważni powinni być kierowcy. Nawierzchnia będzie śliska, co znacząco wpłynie na przyczepność kół.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy zakrzepicy bywają nieoczywiste. Każdy powinien je znać
  2. Lech Poznań - Legia Warszawa. Niebywały mecz odwiecznych rywali, ta bramka dała zwycięstwo, drużyna bez szans (WIDEO)
  3. Gwiazdor Polsatu niespodziewanie dostał wypowiedzenie po 20 latach. Fani będą zrozpaczeni
  4. Nikt nie mówi o jednej, ogromnej zmianie w transporcie i gastronomii. Nowe prawo obowiązuje już od jutra
  5. Wystarczy dodać do kawy łyżkę znanego dodatku. Zbędne kilogramy same będą znikać
  6. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory

ŚlubKobieta poślubiła małego truposza. Wspólne zdjęcia małżonki i zombie-lalki wywołują ciarki na cieleCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News