IMGW pilnie ostrzega, nadciąga załamanie pogody! Szczególnie zagrożone 3 województwa, lepiej zostać w domach

IMGW pilnie ostrzega, nadciąga załamanie pogody! Szczególnie zagrożone 3 województwa, lepiej zostać w domach Źródło: pikio.pl

Prognoza pogody na następne dni będzie dla wielu przykrą niespodzianką. IMGW ostrzega przed wyjątkowo mało komfortowymi warunkami pogodowymi dla mieszkańców trzech województw. Będzie naprawdę niebezpiecznie i o wiele lepiej zostać w domu, niż narażać się na niebezpieczeństwo.

Prognoza pogody dla północnej Polski jest wyjątkowo niekorzystna. Mieszkańcy trzech województw powinni obawiać się pojawienia się silnego wiatru, który może być niebezpieczny dla zdrowia i życia. Na zmieniające się warunki pogodowe powinni uważać przede wszystkim kierowcy oraz piesi, którzy mogą być zwiani przez zawrotną prędkość żywiołu.

Prognoza pogody niekorzystna dla północnej Polski. Potężne wiatry wielkim zagrożeniem

IMGW poinformował dzisiaj o ogłoszeniu alarmu pierwszego stopnia dla mieszkańców trzech województw w północnej Polsce. Wiatr, który będzie osiągał w porywach 75 kilometrów na godzinę, może siać spustoszenie w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim. Przy ostatniej pogodzie, chłodnej, ale spokojnej, to prawdziwe załamanie.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. - czytamy na stronie IMGW.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy zagrożenie ustanie?

Wiele wskazuje na to, że wietrzna i niebezpieczna pogoda będzie się utrzymywać od dzisiaj i będzie niebezpieczna aż do końca weekendu. Meteorolodzy ostrzegają przed wychodzeniem z domu i apelują o wielką ostrożność pieszych i kierowców, którzy mogą być ofiarami wystąpienia tak złych warunków meteorologicznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!

2. Matka przeżywa horror na żywo. Jej 9-letni syn to "bestia"

Na szczęście wiatr to jedyne problemy, z jakimi muszą się zmierzyć mieszkańcy północnej Polski. Nic nie wskazuje na to, aby na tych terenach pojawił się śnieg czy deszcze, które mogłyby uczynić sytuację tysięcy Polaków jeszcze bardziej niekomfortową.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Złe wiadomości, lepiej wieczorem zostać w domach. Nie żyje już mnóstwo osób wskutek szarpaniny o przecenione towary w sklepach na całym świecie
  2. Właśnie odkryto zwłoki uduszonego chłopca. Mieszkańców polskiej miejscowości zmroziło
  3. Apoloniusz Tajner zareagował na wybuch afery wokół córki. Ma do powiedzenia tylko jedno
  4. Klasa sama w sobie. Tak Beata Tyszkiewicz zareagowała na słowa szowinisty Żuławskiego o jej biuście
  5. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 MINUS. Stracą na tym SETKI TYSIĘCY Polaków

Źródło: RMF FM

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News