Zagrożenie zdrowia i życia, żywioły uderzą z destrukcyjną mocą. IMGW wydało pilne pomarańczowe alarmy dla 6 województw

Zagrożenie zdrowia i życia, żywioły uderzą z destrukcyjną mocą. IMGW wydało pilne pomarańczowe alarmy dla 6 województw Źródło: pixabay.com EliasSch2

Prognoza pogody na poniedziałek nie należy do zbyt pokrzepiających. Synoptycy nie mają wątpliwości, że dziś wieczorem warunki atmosferyczne spowodują realne zagrożenie zdrowia, a nawet życia. Wydano pomarańczowe alarmy dla wielu mieszkańców.

Prognoza pogody w ostatnich dniach w końcu zwiastowała długo wyczekiwane przez Polaków słoneczne lato. Po ponad tygodniu ciągłych burz, które doprowadziły do zalań wielu miast, pogodny weekend pozwolił mieszkańcom nieco odetchnąć i nabrać wiatru w żagle. Niestety, sielanka nie trwała długo, a meteorolodzy zapowiadają ogromną zmianę już na dzisiejszy wieczór. Będzie niebezpiecznie. 

Prognoza pogody na poniedziałek. IMGW wydało pomarańczowe alarmy 

Niedziela upłynęła pod znakiem pięknego słońca i wysokiej temperatury. Sobota z kolei, choć ciepła i słoneczna, miejscami niosła za sobą przelotne opady deszczu. Piątek w sporej części kraju był równie pogodny. Teraz eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają, że już w poniedziałek, 29 czerwca, wszystko ulegnie diametralnej zmianie. Dzisiejszy dzień, mimo iż ciepły, jest dość pochmurny. To dopiero przedsmak tego, co czeka Polaków. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Synoptycy nie mają wątpliwości, że w aż 6 województwach pojawią się ulewne deszcze z gradem, a gwałtowne burze powrócą. IMGW wydało pilne ostrzeżenie pierwszego (żółtego) stopnia dla województwa: opolskiego, części województwa kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i dolnośląskiego. Ostrzeżenie drugiego (pomarańczowego) stopnia dla województwa: podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego i części województwa warmińsko-mazurskiego. W tych regionach występujące burzę mogą być najgroźniejsze. Jak wyjaśniają eksperci, wystąpią tam intensywne opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a w czasie burz nawalnym, od 40 mm do 60 mm. Występować będą także burze z porywami wiatru do 110 km/h, a miejscami grad.

Dzisiaj grzeje: 1. Podano wyniki głosowania z 90% komisji. Zdumiewająca zmiana w wynikach, liczby mówią same za siebie

2. Kobieta celowo nakaszlała w twarz rocznemu dziecku. Jego mama podała przyczynę

- Uwaga #AlertRCB dla województwa śląskiego: Uwaga! Dziś (29.06) intensywne opady deszczu, burze i silny wiatr. Możliwe nagle wezbrania rzek i podtopienia. Stosuj się do poleceń służb - informuje na swoim Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

- Dziś znów burzowo i #niebezpiecznie. Wydawane są już #ostrzeżenia meteorologiczne o burzach z gradem 1° i 2°. Na południu suma opadów może wynosić do 60mm, a porywy wiatru do 110km/h - podaje IMGW. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znalazła w zeszycie mamy przepis na wafle sprzed 20 lat. Powróciły wspomnienia, najlepszy smak dzieciństwa
  2. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  3. Często budzisz się między 3:00 a 5:00 rano? Jest ważny powód, pod żadnym pozorem nie można go ignorować
  4. Popularna sieć sklepów pilnie wycofuje swoje produkty. Lepiej ich nie jeść, w środku znajdują się okropne rzeczy
  5. Fatalne informacje z Łodzi, doszło do katastrofy ekologicznej. Niestety, do wody dostała się substancja podobna do ropy
  6. Porażająca agresja w jednym z autobusów. Pasażerowie bali się odezwać, przeżyli chwile grozy

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News