Żywioł nie daje Polakom wytchnienia. Zagrożenie zdrowia i życia w prawie całym kraju, ostrzeżenia I i II stopnia

Żywioł nie daje Polakom wytchnienia. Zagrożenie zdrowia i życia w prawie całym kraju, ostrzeżenia I i II stopnia Źródło: Pixabay WikimediaImages

Prognoza pogody na najbliższe dni nie przyniosła pozytywnych informacji dla Polaków. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla całego kraju. Szczególnie niebezpiecznie będzie w dwóch województwach. Synoptycy zalecają zachować szczególną ostrożność i o ile to możliwe pozostać w domach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że to nie koniec niekorzystnych warunków atmosferycznych. Na terenie całego kraju można spodziewać się burz z opadami deszczu sięgającymi nawet 40 mm. Wiatr osiągnie w porywach nawet 90 km/h. Możliwe jest także miejscowe występowanie gradu. Dla całego kraju prócz województw podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Prognoza pogody po raz kolejny zmartwiła Polaków

Pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego ogłaszany jest w momencie, kiedy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, stwarzających ryzyko strat materialnych oraz zagrożenia zdrowia i życia. Prowadzenie działalności wiąże się z poważnym zagrożeniem. Mogą występować problemy w ruchu drogowym i opóźnienia transportu publicznego. Prawdopodobne jest także odwołanie planowanych imprez plenerowych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaleca zachowanie szczególnej ostrożności i śledzenie komunikatów pogodowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Mieszkańcy powiatów żywieckiego, suskiego, nowatorskiego, tatrzańskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, gorlickiego, jasielskiego, krośnieńskiego, brzozowskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego oraz Krosna, będą musieli zmierzyć się ze znacznie większym zagrożeniem. Gwałtowne burze, który przeszły nad rejonem w ciągu ostatniej doby, odcięły miasta od reszty Polski. Synoptycy ostrzegają, że to jeszcze nie koniec. Dla województwa podkarpackiego i części województwa warmińsko-mazurskiego wydano ostrzeżenia drugiego stopnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Państwowa Komisja Wyborcza przekazała najnowsze dane. Nieprawdopodobna frekwencja na wyborach

2. Choroba, która zabiła Pawła Królikowskiego wydawała się niegroźna. Niestety wiele osób lekceważy jej objawy

Komunikat oznacza, że przewidywane jest wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zalecana jest duża ostrożność oraz śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej. 

W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali ponad tysiąc razy. Najtrudniejsza sytuacja pogodowa występowała na Podkarpaciu, gdzie powodzie błyskawiczne niszczyły ulice, budynki mieszkalne i lokale użyteczności publicznej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znalazła w zeszycie mamy przepis na wafle sprzed 20 lat. Powróciły wspomnienia, najlepszy smak dzieciństwa
  2. Wybory prezydenckie 2020. Gwiazdy polskiego sportu tłumnie poszły do urn (FOTO)
  3. Mama myślała, że 3-letni syn został ugryziony przez osę. Gdy zobaczyła, co dzieje się z jego ciałem, porażająca prawda wyszła na jaw
  4. Gwiazda "Na Wspólnej" w tajemnicy wzięła ślub. Wyciekły zdjęcia, suknia jak z bajki
  5. Porażające sceny przed lokalem wyborczym. Potrzebna była natychmiastowa pomoc
  6. Dorota Wellman jest nieuleczalnie chora. Straszne, jakie komentarze słyszy pod swoim adresem, brak słów
     

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News