Powrót wiosny już za dwa dni. Jest tylko jeden problem

Powrót wiosny już za dwa dni. Jest tylko jeden problem Źródło: Pixabay.com/SimonaR

Prognoza pogody budzi ostatnio wyjątkowe emocje. Wiele osób tęsknie wypatruje wiosny, tymczasem marzec jest bardzo przewrotny. Kilka dni ciepła kończy się okropną pogodą, a nawet opadami śniegu. Już niedługo znów Polacy będą mogli cieszyć się wysoką temperaturą. Jest jednak jeden problem.

Prognoza pogody zwłaszcza w marcu przeplata wiadomości o pięknej, słonecznej pogodzie i zimnych ulewach. Przykład takiej zmienności można było zaobserwować w ostatnim tygodniu: weekend zachęcił Polaków do zmiany garderoby na lżejszą, a ciepło sprawiło, że sporo część osób zaczęła prace w ogródku. Wtorek natomiast zaskoczył wszystkich burzą śnieżną, która spowodowała wiele szkód. 

Najnowsze informacje napawają jednak optymizmem. Za kilka dni wiosna wróci do kraju. Nastrój może popsuć jeden szczegół.

Prognoza pogody zapowiada powrót wiosny. Temperatura będzie bardzo zachęcająca

Wtorkowe warunki atmosferyczne sprawiły, że wiele osób z niepokojem czeka na kolejną zapowiedź opadów śniegu i gradu. Można odetchnąć z ulgą: temperatura ustabilizuje się, a opady nie będą za bardzo doskwierać. Środa będzie miłym, słonecznym dniem w większości kraju, a temperatura będzie się wahać od 5 stopni Celsjusza, a gdzieniegdzie termometry wskażą nawet 13 kresek. 

Wszystko zmieni się w czwartek. Znad południowo-zachodniej części Europy nadpłynie nad Polskę ciepły wyż, który pozwoli odczuć wzrost temperatury na terenie całego kraju - w niektórych rejonach da się odczuć nawet 18 stopni na plusie. Będzie bardzo ciepło i słonecznie, w tym czasie nie przewiduje się żadnych opadów ani dłuższych zachmurzeń. To doskonały czas, aby spędzić czas na zewnątrz i wywietrzyć mieszkania. 

Piękne warunki nie potrwają długo. Polacy znów będą się zmagać z zimnem

Prognoza pogody pokazuje, że wiosna zagości w Polsce tylko do niedzieli. Wtedy kraj znów znajdzie się pod wpływem niżu, a wraz z nim powróci ochłodzenie i ulewne opady deszczu. Pogorszenie pogody szczególnie odczują mieszkańcy północno-zachodnich regionów, gdzie słupek rtęci spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza. 

Pozostała część Polski będzie zmagać się z mocnym wiatrem i licznymi zachmurzeniami, temperatura jednak powinna utrzymać się na poziomie około 15 stopni na plusie. Aura nie będzie jednak sprzyjająca ani dla samopoczucia, ani do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News