Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski Źródło: .

Niepokojąca prognoza pogody dla całego kraju. Synoptycy nie mają wątpliwości, że panujące warunki atmosferyczne będą stwarzać zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Pojawił się pilny alarm.

Najnowsza prognoza pogody może budzić spory niepokój wśród Polaków. Jak podają meteorolodzy, dojdzie do diametralnej zmiany, która może nieść za sobą wiele nieprzewidzianych tragedii. Zapowiedzi synoptyków są bardzo poważne. 

Zrobi się niebezpiecznie. Niepokojąca prognoza pogody i pilny alarm 

Za pośrednictwem Twittera eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformowali, że już w najbliższy poniedziałek i wtorek zrobi się naprawdę niebezpiecznie. Opady deszczu będą zamarzać na drogach i chodnikach, dlatego apelują do przechodniów i przede wszystkim kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. 

- Już prawie cała Polska w #ostrzeżeniach 1° na opady marznące. Uważajmy na śliskie nawierzchnie, w szczególności, gdy temperatura spada poniżej +4°C. Do tego #IMGW prognozuje opady, które mogą przymarzać. Zachowajmy szczególną ostrożność i dostosujmy prędkość do sytuacji na drodze - napisano w komunikacie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Choć ostrzeżenie dotyczy całej Polski, alarm pierwszego stopnia wyszczególnia województwa: dolnośląskie, opolskie , zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie i lubelskie. Synoptycy IMGW podkreślają, że nawierzchnia będzie śliska, co zmniejszy przyczepność kół samochodu do podłoża. 

Dzisiaj grzeje: 1. Katastrofa samolotu pasażerskiego. Na pokładzie były dziesiątki osób
2. Niepokojące doniesienia o 2019n-CoV. Śmiercionośny wirus jest bardzo blisko Polski, zaraził kolejną osobę

Nie jest pewne, czy w środę oraz przez resztę dni tygodnia sytuacja będzie przedstawiać się podobnie, jednak IMGW na bieżąco aktualizuje informacje, zatem niewykluczone, że niebawem pojawią się kolejne doniesienia. Tymczasem warto wspomnieć, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pierwsze podmuchy wiosny mają pojawić się już w połowie lutego. Choć obecna aura może na to nie wskazywać, Polacy muszą uzbroić się w cierpliwość i ze spokojem przetrwać te najgorsze dni. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nadeszła zaskakująca wiadomość, są porażające zdjęcia. Już wiadomo skąd mógł wziąć się koronawirus. Fani uwielbianego przysmaku oniemieli
  2. Dzisiaj policja rusza z nowymi kontrolami. Użytkownicy LPG i diesli muszą uważać
  3. Tragiczna, wstrząsająca śmierć. Na profilu uwielbianej gwiazdy Polsatu pojawiła się dramatyczna wiadomość
  4. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani zaniepokojeni jej wyglądem
  5. Żona przypadkowo znalazła dziwny dziennik. Poznała w notatkach pismo męża i zamarła

Źródło: twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News