IMGW pilnie alarmuje, już dzisiaj sytuacja będzie fatalna. 5 województw zagrożonych

IMGW pilnie alarmuje, już dzisiaj sytuacja będzie fatalna. 5 województw zagrożonych Źródło: .

Prognoza pogody na poniedziałek może pozostawiać wiele do życzenia. Synoptycy nie mają nawet najmniejszych wątpliwości, że zrobi się dość niebezpiecznie, dlatego zdecydowali się wydać pilne ostrzeżenia.

Najnowsza prognoza pogody nie jest dla Polaków zbyt pokrzepiająca. Choć temperatura w niektórych regionach już dała mieszkańcom nieźle w kość, sytuacja zrobi się jeszcze bardziej nieprzyjemna. Eksperci zadecydowali o wydaniu ostrzeżeń aż dla 5 województw, twierdząc, że właśnie w tych okolicach może być najbardziej niebezpiecznie.

Prognoza pogody na poniedziałek. Będzie wyjątkowo niebezpiecznie 

Jak podaje Wirtualna Polska w oparciu o doniesienia meteorologów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, jesienna aura coraz bardziej zaczyna przypominać zimową i z dnia na dzień może być coraz gorzej. Choć dotychczas śnieg spadł tylko w niektórych regionach Polski, i w większości przypadków nie utrzymał się zbyt długo, niewiele dzieli nas od drastycznej zmiany. 

Ledwo rozpoczął się ostatni tydzień listopada, a media już podają niepokojące informacje w sprawie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Mieszkańcy północnego wschodu powinni przygotować się na opady śniegu, które wprawdzie nie będą zbyt obfite, ale znacząco utrudnią poruszanie się po drogach. 

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków na wschodzie na zabraknie również mżawki i deszczu, co w połączeniu z niską temperaturą, może w wielu miejscach spowodować gołoledź. Dlatego też eksperci apelują nie tylko do kierowców, ale również i do pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż nawierzchnie mogą być bardzo śliskie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kolejne niebezpieczeństwo pojawi się na północy, zachodzie i na południu, gdzie synoptycy zapowiadają gęste mgły. Jak możemy się dowiedzieć, w Elblągu, Jeleniej Górze oraz okolicach Chojnic po godzinie 6:00 rano widzialność była ograniczona do 100 m. Poranek w przeważającej części kraju będzie mroźny, a termometry wskażą od -4 do 4 stopni. 

Pilne ostrzeżenia IMGW 

W związku z tak niepokojącymi ostrzeżeniami, IMGW wydało pilne ostrzeżenia dla aż 5 województw, dodając, że szczególne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia, będzie stwarzać marznący deszcz oraz śnieg, mogące przy tak niskiej temperaturze może skutkować gołoledzią. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. 72-letni Karol Strasburger został właśnie ojcem! Znamy płeć i imię dziecka

Widoczność na drogach będzie ograniczona, dlatego powinni uważać zarówno kierowcy, jak i piesi. Ostrzeżenia pierwszego stopnia, obowiązujące w poniedziałek przed południem, wydano dla województw: podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i lubelskiego. 

W takich warunkach pogodowych najlepiej zadbać o odpowiednie odzienie tj. ciepłe szaliki z dodatkiem kaszmiru i wełny, które idealnie uchronią nas od niskich temperatur i porywistych wiatrów.

>>Zobacz Szalik z dodatkiem kaszmiru i wełny w niskiej cenie<< 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii
  2. Ciężarna kobieta wrzuciła do sieci zdjęcie USG. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół, chodzi o jej nieżyjącego ojca
  3. Korzystasz w domu z odświeżacza tego typu? Koniecznie się go pozbądź, chodzi o zdrowie twoje i twoich najbliższych
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. FATALNE prognozy ZUS dotyczące emerytur. "Kto ma słabe nerwy, niech nie czyta"

Źródło: wirtualna polska 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News