Zagrożona prawie cała Polska. Żółte i pomarańczowe ostrzeżenia, zagrożenie zdrowia i życia
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 23 Września 2020

Zagrożona prawie cała Polska. Żółte i pomarańczowe ostrzeżenia, zagrożenie zdrowia i życia

Prognoza pogody na nadchodzące dni zapowiada się naprawdę niepokojąco. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej może wydać alerty pogodowe ostrzegające nas przed niebezpieczną zmianą aury. Oprócz wyładowań atmosferycznych mogą nas czekać bardzo intensywne opady deszczu.

Prognoza pogody na najbliższe dni może okazać się o wiele bardziej kapryśna, niż byśmy chcieli. Jak wynika z prognoz zagrożeń meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, mogą nas czekać bardzo niebezpieczne zjawiska pogodowe połączone z intensywnymi opadami deszczu. Zagrożona będzie praktycznie cała Polska.

Agata Duda sprawiła, że wszyscy zamarliGdy Agata Duda weszła do pomieszczenia, wszyscy zamarli. Co ona na siebie założyła?Czytaj dalej

Prognoza pogody na nadchodzące dni: czekają nas niebezpieczne zjawiska atmosferyczne

Jak wynika z prognoz ostrzeżeń IMGW może wydać alerty pierwszego stopnia przed burzami. Prawdopodobnie będą one obowiązywały w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim. W trakcie wyładowań możemy się spodziewać opadów do 15 litrów wody na metr kwadratowy. Wiatr powieje z prędkością nawet 55 km/h. W województwie mazowieckim mogą również pojawić się burze z gradem. Opady deszczu mogą osiągnąć nawet 20 litrów na metr kwadratowy, a porywy wiatru osiągną 60 km/h. Możliwe, że lokalnie pojawią się opady gradu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

szczur kanalizacja szokująca prawdaZ kanalizacji wyciągnęli coś przypominające olbrzymiego szczura. Gdy poznali prawdę, zamarliCzytaj dalej

W piątek żółte alarmy przed burzami mogą pojawić się w województwach: warmińsko-mazurskim i łódzkim. Lokalnie mogą wystąpić burze z opadami deszczu do 20 l/mkw., a także porywami wiatru do 60 km/h. IMGW planuje również wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego. Spadnie nawet do 20 l/mkw., a wiatr osiągnie do 70 km/h. Lokalnie możliwe opady gradu.

W sobotę sytuacja będzie wyglądała znacznie poważniej. Ostrzeżenia mogą zostać wydane dla niemal całej Polski. Alerty 2. stopnia przed intensywnymi opadami deszczu mogą pojawić się w woj.: małopolskim, podkarpackim, śląskim. Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym oraz silnym o sumie 35-45 l/mkw.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne informacje dla polskich emerytów. Rząd zabierze im pieniądze

2. Barbara Kurdej-Szatan urodziła. Mąż gwiazdy pokazał pierwsze zdjęcie maluszka, ”Jesteś najpiękniejszym prezentem”

3. Mamy potwierdzenie, do października dzieci nie wrócą do szkół. Porażające informacje z kilku polskich placówek

Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia na sobotę mogą pojawić się dla województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, śląskiego, łódzkiego, a także świętokrzyskiego. Prognozowane opady deszczu to 25-40 l/mkw., lokalnie nawet do 50 l/mkw. W województwie mazowieckim oraz lubelskim mogą obowiązywać ostrzeżenia przed silnym deszczem z burzami. Może tam spaść 20-30 l/mkw., wiatr osiągnie nawet 70 km/h.

Obrazy Pikio

Źródło: meteo.imgw.pl

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk ma nowego, wpływowego sojusznika. Skończy się aferą?
  2. Narzeczona Artura Szpilki zadziwiła Polaków. Rozebrała się do rosołu i usiadła w oknie, widać wszystko (FOTO)
  3. Danuta Martyniuk pokazała SMS-y od byłej żony Daniela. Nie ma wątpliwości, awantura na całego
  4. W zgliszczach samolotu znaleziono list należący do Anny Jantar. Dziś córka ujawnia jego treść
  5. Nagła wiadomość zdruzgotała kilka pokoleń Polaków. Media podały informacje o pogrzebie
  6. Nagły, osłupiający efekt wprawi cię w zdumienie. Wystarczy podpalić liść laurowy

Lech Wałęsa pokazał zdjęciaLech Wałęsa pokazał, jak teraz spędza czas. Polacy zaniemówili, podobnego hitu nie było od latCzytaj dalej

Źródło: TVN Meteo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News