Ekstremalny upał to nie wszystko. Prognoza pogody na najbliższe dni przeraża

Ekstremalny upał to nie wszystko. Prognoza pogody na najbliższe dni przeraża Źródło: Pixabay/nextvoyage

Prognoza pogody na najbliższe dni nie wygląda zbyt optymistycznie. Nadciągają ekstremalne upały, które mogą przerazić wiele osób. Wyż Yvonne sprawi, że pogoda znacznie pogorszy się w Polsce już od środy. Upały pojawią się także w pozostałych krajach Europy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.

Prognoza pogody na nadchodzące dni nie jest optymistyczna. Mieszkańcy naszego kraju będą musieli po raz kolejny w tym roku zmierzyć się z potężnymi upałami, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne w skutkach. IMGW ostrzega szczególnie dzieci, a także osoby starsze.

Prognoza pogody na jutro

Jak podaje serwis "Wirtualna Polska" wyż Yvonne sprawi, że temperatura w całym kraju znacznie wzrośnie. W środę w Warszawie po południu wynosiła będzie około 26 st. W woj. Wielkopolskim  oscylować będzie w okolicach 23-25 st. Celsjusza. W Krakowie sytuacja będzie bardzo podobna. Przy takie temperaturze niebo będzie niemal bezchmurne.

Prognoza od czwartku

W czwartek temperatura wzrośnie. W Krakowie będzie już około 27 st. Celsjusza. Podobnie będzie w stolicy. We Wrocławiu natomiast temperatura gwałtownie podwyższy się i będzie wynosiła już około 30-31 st. Celsjusza. Najniebezpieczniej będzie w woj. lubuskim, gdzie w 34 powiatach temperatura może zagrażać zdrowiu i życiu. IMGW zaleca więc ostrożność wszystkim mieszkańcom.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prognoza pogody na świecie

Jak informuje "Wirtualna Polska" najgoręcej od czwartku będzie w Hiszpanii, a także u naszych sąsiednich sąsiadów - w Niemczech. Tamtejsze instytuty także wydały tam ostrzeżenia, bowiem temperatura może wskazywać nawet 40 st. w południe w pełnym Słońcu.

Dla Polonii w Niemczech i Hiszpanii - warto zachować ostrożność i być przygotowanym na trudne warunki pogodowe. Jeśli to możliwe najlepiej nie wychodzić na zewnątrz. Podczas pobytu na słońcu warto mieć ze sobą wodę do picia. W razie zauważenia niebezpieczeństwa wskazanym jest natychmiastowe wezwanie służb.

Problemem będą niestety nie tylko upały, ale także dramatycznie spadający poziom wód. IMGW podaje, że nawet Wisła w niektórych miejscach może skurczyć się do niewyobrażalnych dotąd rozmiarów. Nie bez znaczenia będzie również ogromne zagrożenie pożarowe w polskich lasach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polak pokrył tatuażami całe ciało. Potem się wykastrował. Jego wygląd przeraża
  2. Aktorka TVP przez lata była katowana przez męża. To znany i wpływowy mężczyzna. Piekło trwało 8 lat
  3. Media podały wiadomość, która będzie ogromnym ciosem dla fanów Anny Przybylskiej
  4. Niedźwiedź złamał mężczyźnie kręgosłup i trzymał jako zapas jedzenia. Po miesiącu znaleźli go myśliwi, zdjęcia przerażają
  5. Patomorfolodzy aż 5 godzin badali ciało Dawidka. Ich ustalenia są zatrważające, tak dokładnie zabił go tata
  6. Komendant Główny odkrywa w TVN nowe informacje ws. Dawidka. Serce rozpada się na milion kawałków
  7. Dziecko wpadło do studni i zaczęło walczyć o życie. Wtedy ojciec nie miał już wątpliwości

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł