Nadciąga koszmarne zimno. W Polsce już dawno tak nie było

Nadciąga koszmarne zimno. W Polsce już dawno tak nie było Źródło: Fot. Wikimedia.org

Prognoza pogody na dzisiejszą noc nie napawa optymizmem mieszkańców obszarów objętych ostrzeżeniem IMGW. Temperatura w nocy spadnie do minus kilkunastu stopni Celsjusza. Nadciąga koszmarne zimno, którego dawno w Polsce nie było.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla trzech regionów Polski, w których temperatury mogą spaść do nawet -17 st. Celsjusza. Warunki pogodowe mogące utrudniać komunikację, a nawet sprawiać zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzi przewidywane są na terenie trzech województw. Prognoza pogody może przerażać. Ostrzeżeniem I stopnia objęte zostały: województwo podlaskie bez powiatu siemiatyckiego, powiaty bartoszycki, mrągowski, piski, giżycki, kętrzyński, węgorzewski, gołdapski, ełcki i olecki województwa warmińsko-mazurskiego, a także powiaty nowotarski i tatrzański województwa małopolskiego.

Temperatura w tych regionach osiągnie dziś w nocy poziom między -12 a -17 stopni Celsjusza. To jednak nie koniec zaskoczeń, gdyż w następnych dniach zima pokąsa nas dotkliwie.

Prognoza pogody zapowiada powrót "prawdziwej zimy"

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - brzmi opis ostrzeżenia I stopnia wydanego dla wspomnianych wyżej regionów kraju. Ostrzeżenia IMGW obowiązują do godzin porannych w czwartek 24 stycznia. Od piątku natomiast czekają nas intensywne opady śniegu na terenie niemal całej Polski. Wszystko z powodu zderzenia się wielkich mas powietrza (ciepłego i zimnego) nad Europą.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Miejscami może spać nawet 10 centymetrów śniegu. Białego puchu spodziewać się powinni mieszkańcy wschodniej i południowo-wschodniej Polski. W niektórych regionach kraju może być słonecznie, choć najprawdopodobniej zachmurzenie będzie dość spore.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega! Co się wydarzy dzisiejszej nocy?

W związku z prognozowanym bardzo niebezpiecznym mrozem w aż 27 powiatach Polski Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wystosowało apel do obywateli RP, by ci nie pozostawali obojętni wobec ludzkiej tragedii.
Tak niskie temperatury, jak przewiduje prognoza pogody, z łatwością mogą zabić człowieka, bądź narazić go na poważny uszczerbek na zdrowiu. - Dzisiejsza noc będzie mroźna. Najzimniej (do -17°C) ma być w Małopolsce, a także na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu. Pamiętajcie, aby nie pozostawać obojętnym wobec osób bezdomnych i innych potrzebujących pomocy. Wasz telefon na 112 może uratować komuś życie - czytamy na Twitterze RCB. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego się po niej NIKT nie spodziewał!
  2. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem 
  3. Rewolucja w emeryturach! Oni dostaną mnóstwo pieniędzy
  4. IMGW wydało ostrzeżenia dla niemal całego kraju. Czekają nas śnieg, zamiecie i oblodzone drogi
  5. Piotr Żyła nie chce o tym mówić. Sportowiec unika odpowiedzi
źródło: gazeta.pl/pogodynka.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu