Najnowsza prognoza pogody nie jest tak dobra, jak można by się spodziewać. IMGW ostrzega przed nowym niebezpieczeństwem

Najnowsza prognoza pogody nie jest tak dobra, jak można by się spodziewać. IMGW ostrzega przed nowym niebezpieczeństwem Źródło: Unsplash/Ales Krivec

Prognoza pogody na najbliższy tydzień zapowiada radykalne zmiany. Nadchodzi koniec złotej jesieni. Polacy powinni przygotować się na chłody i inne przykre zjawiska, które towarzyszą zazwyczaj ochłodzeniu. Niektóre z nich są bardzo niepokojące.

Prognoza pogody do soboty nastraja pozytywnie. Dzięki ośrodkowi wyżowemu nad Półwyspem Bałkańskim Polska będzie mogła cieszyć się słońcem i ciepłem. Sprowadza on na teren kraju powietrze znad Morza Śródziemnego, które zdecydowanie ogrzewa atmosferę. Ten okres niestety niedługo dobiegnie końca.

Prognoza pogody zapowiada radykalne zmiany pod koniec tygodnia

Temperatura w okresie, w którym Polska wciąż znajdować będzie się pod wpływem wyżu znad Półwyspu Bałkańskiego, będzie utrzymywać się między 15 a 20 stopniami Celsjusza. Możliwe, że na północy Polski będzie można zaobserwować temperatury jedną bądź dwie kreski poniżej 15 stopni, ale są też miejsca, gdzie przekroczy ona 20 stopni Celsjusza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

IMGW ostrzega, że w związku z dużą różnicą między nocną a dzienną temperaturą, w wielu miejscach może pojawiać się bardzo gęsta mgła, która znacząco utrudni kierowcom nawigowanie na drogach. Może ona także przyczynić się do opóźnień na lotniskach. Policja przypomina, że poruszając się pieszo należy pamiętać o odblaskowych kamizelkach, które ułatwią dostrzeżenie przez kierujących pojazdami. Na mgły najbardziej powinni uważać mieszkający na terenie trzech województw: podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

W niedzielę nastąpi gwałtowna zmiana pogody

W niedzielę szykuje się nagłe ochłodzenie. Wyż znad Bałkanów opuści tereny Polski, a zamiast niego pojawi się niż znad północno-zachodniej Rosji. Związany z nim front atmosferyczny przyniesie załamanie pogody - chmury oraz opady deszczu. Można też spodziewać się napływu polarno-morskiego powietrza, które dodatkowo wpłynie na ochłodzenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska nie chorowała jedynie na raka. Po latach na jaw wyszły PRZERAŻAJĄCE szczegóły
2. Po koncercie Martyniuka znaleźli zwłoki polityka PiS. Tragiczną śmierć nagrała kamera monitoringu

W związku z tym w niedzielę i na początku przyszłego tygodnia można spodziewać się temperatury w okolicach 11 - 12 stopni Celsjusza. To najwyższy czas, aby z szaf wyciągnąć ciepłe płaszcze i szaliki, gdyż zmiana ma się utrzymać w kolejnym tygodniu. Temperatura wówczas ma się wahać od 6 do 12 stopni, a w niektórych miejscach w Polsce termometry pokażą nawet 3 do 5 stopni Celsjusza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowy rząd PiS: podajemy NAZWISKA. Jedni zostaną, drudzy pójdą w odstawkę
  2. Uwielbiana aktorka ciężko choruje. „Zaczęłam przygotowywać się do śmierci”
  3. Gigantyczna strata wybitnego Polaka. Twórca polskich banknotów nie żyje
  4. Pies bawił się na tyłach ogrodu, 2 miesiące później umierał w męczarniach. Wszystko przez niepozorną roślinę, lekarze błagają właścicieli o ostrożność
  5. 40-latek poszedł na grzyby do lasu. Po tygodniu jego rodzina dokonała fatalnego odkrycia, ich życie już nigdy nie będzie takie samo

źródło: wp

Następny artykuł