W Europę uderzą "czerwone diabły". Będą nawet 43 stopnie

W Europę uderzą "czerwone diabły". Będą nawet 43 stopnie Źródło: screen/Ventusky

Prognoza pogody zapowiada kolejne, ogromne upały. Po wybitnie gorącym czerwcu i początku lipca, temperatura w ostatnim czasie nieco spadła, ale wygląda na to, że to jednak nie koniec wysokich temperatur. Nad Europę nadciągają afrykańskie masy powietrza.

Prognoza pogody pokazuje, że czekają nas kolejne zmiany temperatur. Będzie coraz cieplej, wrócą upały, które przeszły przez Europę niespełna miesiąc temu. To efekt "czerwonych diabłów", gorących mas powietrza prosto z Afryki.

Prognoza pogody w Europie. Będą ogromne upały, miejscami nawet do 43 stopni

Jak podają synoptycy, w najbliższych dniach napływ gorącego powietrza z Afryki, spowoduje powrót ogromnych upałów. Największe temperatury zanotowane zostaną na półwyspie Iberyjskim, czyli w Portugalii i Hiszpanii. Tam słupek rtęci na termometrze może wskazywać nawet 43 stopnie Celsjusza.

Ponadto zagrożone koszmarnymi upałami będą także Francja, Belgia, oraz nasi bliscy sąsiedzi - Niemcy. To oznacza, że gorące powietrze może pojawić się także na zachodzie Polski. W przyszłym tygodniu nad wyraz gorąca aura będzie się przesuwać w stronę Europy środkowej. Nie wiadomo jednak w którym miejscu się zatrzyma, więc Polska też jest zagrożona wzrostem temperatur.

W Polsce najgoręcej będzie w piątek

Na początku tygodnia, w poniedziałek możemy się spodziewać temperatury rzędu 26 stopni. We wtorek będzie to już 28, a od środy możemy się spodziewać nawet 30-32. Apogeum nastąpi chwilę przed weekendem - w czwartek i piątek temperatury sięgną 32 i 34 stopni Celsjusza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTÓW POD GALERIĄ

Osoby, które nie lubią wysokich temperatur, na pewno uspokoi informacja, że pod sam koniec miesiąca temperatura znacznie spadnie i będzie się utrzymywać na poziomie 20-21 stopni na pomorzu i w okolicach 26-27 stopni na południu Polski. Kolejny powrót 30-stopniowych upałów szykuje się dopiero w okolicach 5 sierpnia.

  1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Gwiazdor ''M jak miłość'' wziął ślub w tajemnicy! Nie uwierzycie, KTO i z kim!
  2. Kobieta urodziła dziecko WŁASNEMU bratu. Powód rozwścieczy tysiące Polaków
  3. Odtworzono ostatnie chwile Dawidka. To wtedy ojciec go zabił?
  4. Prokuratura sprawdziła, czy to na pewno ciało Dawidka. Właśnie wydali komunikat
  5. Małgorzata Rozenek przekazała przykrą wiadomość od swojego lekarza. Nie wystąpi w uwielbianym przez Polaków programie
  6. Właśnie podano jakie rany znajdowały się na ciele Dawidka. Ogrom krzywdy chłopca ściska za gardło

Źródło: o2

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu