Dziś wieczorem pogoda będzie nieobliczalna, odradza się wychodzenie z domu. Ogłoszono alerty drugiego stopnia

Dziś wieczorem pogoda będzie nieobliczalna, odradza się wychodzenie z domu. Ogłoszono alerty drugiego stopnia Źródło: unsplash.com/Josep Castells

Prognoza pogody na niedzielę nie wygląda zbyt dobrze. Ci, którzy liczyli na spokojny, ciepły i słoneczny weekend mocno się rozczarują - IMGW wydało między innymi alerty 2. stopnia obejmujące aż 6 województw,

Prognoza pogody nie ucieszy urlopowiczów i tych, którzy liczyli na spokojne zakończenie tygodnia. Pogoda sprawi urlopowiczom psikusa, którego skutki mocno odczują mieszkańcy głównie 6 województw. IMGW ostrzega przed wychodzeniem z domu - może to grozić zdrowiu.

Prognoza pogody na niedzielę według meteorologów nie jest dobra. Nad prawie całą Polską zapanują gwałtowne burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z dzisiejszym wieczorem postanowił wydać ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia, które obejmują prawie całą Polskę. Front burzowy z gwałtownie tworzącymi się komórkami oraz wyładowaniami przesuwa się nad kraj z południowego zachodu. Wieczorem obejmie już większość województw.

Alerty 2. stopnia przed silnymi burzami z gradem wydano dla podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Mazowszu ostrzeżenia będą obowiązywać do godziny 2:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek.

W tych rejonach opady deszczu będą wynosić do 40 litrów na metr kwadratowy, lokalnie do 50 litrów. Porywy wiatru osiągną prędkość nawet do 100 km/h, a lokalnie pojawią się gwałtowne i silne opady gradu. Meteorolodzy ostrzegają przed spędzaniem wieczora na świeżym powietrzu. Proszą także o zabezpieczenie rzeczy na podwórkach oraz balkonach.

Silne burze nie tylko w południowo-wschodniej Polsce

Alerty wydano nie tylko dla południowo-wschodniej części kraju. Ostrzeżenia 1. stopnia obejmą środkowy pas Polski z południowego zachodu aż na ukos na północny wschód. Alerty obowiązują w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, opolskim, dolnośląskim, łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ostrzeżenia w dużej mierze są ważne do końca dnia, czyli do północy. Ilość opadów nie będzie aż tak spora, a wiatr średnio o 20 km/h słabszy. Lokalnie może popadać słaby grad, ale zależy to od formowania się komórek burzowych i dalszej aury. IMGW prosi o śledzenie informacji o pogodzie w mediach i w internecie oraz o zapewnienie sobie schronienia i dachu nad głową.

  1. Ujawniono zarobki Danuty Wałęsy. Pierwsza Dama zarabia WIĘCEJ od męża. Lech jest WŚCIEKŁY
  2. Szok! Znana aktorka PRZESADZIŁA z operacjami plastycznymi. Gwiazda STRASZY wyglądem i nie przypomina dawnej siebie. Fani są PRZERAŻENI
  3. Zeznania matki Dawida trafiły do mediów. Nic nie sugerowało jej najgorszego
  4. Nastolatki powinny brać przykład z córki zmarłej na raka Ani Przybylskiej. Wielka klasa 16-letniej Oliwii
  5. Małgorzata Rozenek przekazała przykrą wiadomość od swojego lekarza. Nie wystąpi w uwielbianym przez Polaków programie
  6. Właśnie podano jakie rany znajdowały się na ciele Dawidka. Ogrom krzywdy chłopca ściska za gardło

Źródło: TVN

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu