Zacznie się dzisiejszego wieczora. Służby ostrzegają, sytuacja wyjątkowo niebezpieczna

Zacznie się dzisiejszego wieczora. Służby ostrzegają, sytuacja wyjątkowo niebezpieczna Źródło: pexels.com Jahoo Clouseau

Prognoza pogody zapowiada się koszmarnie. IMGW wydał ostrzeżenia, alerty dla wszystkich województw. Marzec wcale nie zapowiada się tak wiosennie.

Prognoza pogody wcale nie będzie nas rozpieszczać. "W marcu jak w garncu" mówi popularne przysłowie i na tę chwilę się sprawdza. Chociaż astronomiczna wiosna zawitała już do kraju, to do poczucia ciepłej aury jeszcze nam daleko.

Prognoza pogody zmusi do pozostania w domu. IMGW apeluje

Kilka ostatnich dni kusiło do wiosennych porządków i krótkich przechadzek. Niestety, znów będziemy musieli pozostać w domach - aura zmieni się nie do poznania. IMGW wydało ostrzeżenia dla całego kraju - chodzi o przymrozki. Dodatkowo mieszkańcy trzech województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego muszą być przygotowani nawet na opady śniegu i silne oblodzenia na drogach oraz chodnikach. Zima z opóźnieniem da o sobie znać?

Co ciekawe, ostrzeżenia IMGW mają termin kilku dni, a nie jak do tej pory, maksymalnie 48-72 godzin. W większości kraju należy uważać na przymrozki aż do 26 marca, z kolei dla mieszkańców Wielkopolski, Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Ziemi Łódzkiej te alerty obowiązują dzień krócej, do 25 marca. Na południu Polski, w najbardziej odległych powiatach, mróz chwyci na dobre. Można spodziewać się tam temperatur od -9 stopni Celsjusza, aż do -15 stopni poniżej zera przy samym gruncie.

Najgorsza noc: z 22 na 23 marca

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Każdy sądził, że teraz już prosta droga do wiosny. Niestety, prognozy nie są obiecujące. Wiadomo, że najgorszą nocą będzie ta z niedzieli na poniedziałek - obserwujcie swoje termometry. Dziś najchłodniej będzie na północno-wschodnim obszarze kraju. Mazury, Warmia i Podlasie mogą odnotować nawet -11 stopni. Reszta kraju również odczuje minusowe temperatury: średnio będzie to -5/-6 stopni Celsjusza, z temperaturą przy gruncie -8/-10 kresek poniżej zera.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarł mężczyzna przebywający na kwarantannie. Policjanci zastali w jego mieszkaniu straszny widok
2. Zarażona kobieta nagrała relację ze szpitalnego łóżka. ”Tak jakby mieć szkło w płucach, a każdy oddech to bitwa”

Jeśli chodzi o opady śniegu w trzech podanych wcześniej w tekście województwach, przyrost pokrywy śnieżnej może osiągnąć nawet 15 cm. Należy uważać na drogach i chodnikach - jeśli już musimy wyjść z domu. Brak uwagi może skończyć się poważnymi komplikacjami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  3. Już ponad pół tysiąca przypadków. Ministerstwo zakomunikowało kolejną falę zachorowań
  4. Stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Miała go m.in. zarażona minister zdrowia
  5. Nagranie z kamerki ich poraziło. Rodzice nie mogli uwierzyć, co kot zrobił w łóżeczku ich małego dziecka
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News