Zacznie się już za kilka godzin, będzie niebezpiecznie. Specjaliści ostrzegają, niszczycielska siła cyklonu uderzy w Polskę

Zacznie się już za kilka godzin, będzie niebezpiecznie. Specjaliści ostrzegają, niszczycielska siła cyklonu uderzy w Polskę Źródło: .

Prognoza pogody dla Polski na najbliższe dni jest wyjątkowo niepokojąca. Nad nasz kraj nadciąga cyklon Xanthophia, może być niezwykle niebezpiecznie, specjaliści ostrzegają.

Prognoza pogody jest niepokojąca, specjaliści ostrzegają, że w najbliższych dniach może być wyjątkowo niebezpiecznie. Nad Polskę nadciąga cyklon Xanthophia, niszczycielski żywioł zaatakuje już niedługo. Meteorolodzy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności, cyklon może spowodować poważne zniszczenia.

Prognoza pogody dla Polski na najbliższe dni

Pogoda znów zaskakuje, w najbliższych dniach Polacy mogą spodziewać się niezwykle zmiennych warunków. Nad kraj znad Morza Labradorskiego nadciąga cyklon Xanthophia i przyniesie ze sobą silny atak zimy. W nadchodzący weekend siła wiatru w całym kraju znacząco wzrośnie, podmuchy mogą osiągać 60-80 km/h, a lokalnie na Wybrzeżu i Pogórzu nawet do 100 km/h. Tak silne porywy wiatru mogą być wyjątkowo niebezpieczne, są w stanie łamać drzewa, zrywać linie energetyczne czy niszczyć dachy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

– Następny weekend może przynieść zimę, jakiej tej zimy nie oglądaliśmy. Przesuwający się nad Polską niż najpierw ściągnie deszcz, po czym nie oszczędzi nam śniegu i to w całym kraju. Silny wiatr w niedzielę może powodować zawieje i zamiecie – powiedział Krzysztof Jastrzębski, synoptyk z Biura Prognoz Pro-GEM w Gdyni.

Prognoza pogody przewiduje nagły atak zimy

Żywioł przyniesie ze sobą również liczne opady deszczu i śniegu oraz obniżenie temperatur. W tygodniu pojawią się nocne przymrozki, a w wielu miejscach w kraju może zacząć zalegać śnieg. Specjaliści ostrzegają, że z uwagi na liczne opady oraz spadek temperatur na drogach może pojawić się niebezpieczne oblodzenie. Apelują, by zachować szczególną ostrożność.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazda legendarnego serialu walczy z 4 stadium raka. Drastycznie się zmieniła, zdjęcie jest przygnębiające
2. Córka Beaty Ścibakówny i Jana Englerta usłyszała diagnozę od lekarzy. 19-latka: „Wykryto u mnie guzki”

Sytuacja uspokoi się dopiero w kolejnym tygodniu. Czwartek przyniesie falę lekkiego ocieplenia, które stopniowo będzie się zwiększać. Wciąż jednak można spodziewać się obfitych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię
  2. Zabrakło naprawdę niewiele. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce, dziękujemy za walkę
  3. Jak grom z jasnego nieba. Powalające doniesienia o synu Michała Wiśniewskiego
  4. Okrutna śmierć 6 psów na polskim komisariacie. Nic nie dało się zrobić?
  5. Ojciec z trojgiem dzieci nie żyje. Straszne, co się działo z nimi przed śmiercią
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News