Służby ostrzegają. W Polsce anomalia, jakiej nie było od lat, zostało tylko kilka godzin

Służby ostrzegają. W Polsce anomalia, jakiej nie było od lat, zostało tylko kilka godzin Źródło: ventusky

Prognoza pogody na najbliższe godziny nie napawa optymizmem. Służby meteorologiczne ostrzegają wszystkich mieszkańców kraju. Na obszarze Polski pojawi się anomalia, jakiej nie było od lat.

Prognoza pogody jest wyjątkowo niekorzystna. Następne godziny przyniosą w kraju zmiany pogodowe, które odczujemy wszyscy. IMGW wydało alarmujące oświadczenie, o anomalii, która pojawi się Polsce. Do jakich zmian dojdzie w kraju i kto najsilniej odczuje zmiany?

Prognoza pogody na najbliższe godziny

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że wciągu najbliższych godzin możemy spodziewać się zmian. Od lat w kraju nie występowała taka anomalia. Zgodnie z przewidywaniami meteorologów, najbliższe godziny przyniosą nam rekordowo wysokie ciśnienie. 

Zgodnie z danymi przekazanymi przez IMGW na barometrach zauważymy do 1050 hPa. Nie będzie to najwyższe ciśnienie, jakie wystąpiło w kraju, w roku 1997 w Suwałkach zanotowano aż 1054 hPa. W związku z szybkim wzrostem i nagłą zmianą ciśnienia mogą pojawić się niekorzystne skutki. 

Prognoza pogody. IMGW wydaje pilne komunikaty

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W związku z wyjątkowo niekorzystną zmianą, którą odczujemy już w przeciągu kilku godzin, IMGW wydało obszerne ostrzeżenie, w którym podkreślono, kto jest szczególnie narażony odczucie rekordowego ciśnienia. 

- W całej Polsce szybki wzrost ciśnienia atmosferycznego i związany z tym wzrost wagowej zawartości tlenu w powietrzu może powodować nadmierne pobudzenie układu nerwowego człowieka, przyczyniając się do wystąpienia trudności z koncentracją uwagi, szczególnie na zachodzie Polski. W ciągu dnia utrzymujące się bardzo wysokie ciśnienie atmosferyczne, zwłaszcza na południu Polski, może przyczyniać się do pogorszenia sprawności psychofizycznej. U wielu osób, zwłaszcza podatnych na bodźce meteorologiczne, może wystąpić ogólne osłabienie, pogorszenie samopoczucia, zmęczenie i zdenerwowanie. U meteoropatów dolegliwości bólowe mogą ulec nasileniu - ostrzega IMGW.

Dzisiaj grzeje: 1. PILNE: Nie żyją członkowie uwielbianego zespołu. Policjanci mieli problem z rozpoznaniem ciał
2. 
Polsat przekazał druzgoczące wiadomości. Nie żyje uwielbiany dziennikarz i operator

Osoby, które zazwyczaj silnie odczuwają zmiany ciśnienia, powinny dziś zachować szczególną ostrożność, wykonując wszelkie czynności - zwłaszcza kiedy siedzą za kierownicą samochodu. Osłabienie, zmęczenie czy zdenerwowanie może dawać o sobie znać przez wiele godzin. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nawyki wywołujące raka trzustki. Lepiej ich unikać
  2. Możesz uniknąć podwyżek opłat za śmieci. Musisz tylko zadbać o jedną rzecz
  3. Anna Jantar przed śmiercią przeżywała ciężkie chwile. Sekretne zapiski z jej pamiętnika wyciskają łzy z oczu
  4. Nastolatka poszła na swoją studniówkę. Wróciła zalana łzami i nie tylko, została potwornie upokorzona przez koleżankę
  5. Posmarowała twarz białkiem jajka. Efekt przerósł jej najśmielsze oczekiwania

źródło: dziennik

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News