Wiadomo już, kiedy będziecie musieli wyciągnąć z szafy zimowe kurtki. Prognoza pogody na najbliższy czas niejednego zdołuje

Wiadomo już, kiedy będziecie musieli wyciągnąć z szafy zimowe kurtki. Prognoza pogody na najbliższy czas niejednego zdołuje Źródło: unsplash.com/ Roxane Clediere

Prognoza pogody w okresie jesienno-zimowym lubi płatać figle. Niespodziewanie wysokie temperatury i nagłe ochłodzenia to codzienność, tym razem zmiana będzie wyjątkowo negatywna.

Prognoza pogody budzi wiele emocji w tych, którzy chętnie rozkoszują się złotą polską jesienią. Październik jak do tej pory zadowalał nas pod tym względem wspaniałym miesiącem i pozwolił jeszcze na chwilę zapomnieć o grubych swetrach i szalikach. Niektórzy zdecydowali się nawet na ostatni w tym roku odpoczynek nad wodą lub nieco bardziej przewiewne stroje. Zima jednak zbliża się wielkimi krokami, a ciepłe powietrze powoli opuszcza kraj.

Prognoza pogody przyniesie wiele zmian

Jak na razie nie powodów do paniki - najbliższe dni będą raczej ciepłe. Temperatura nie spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza w ciągu dnia, a na terenie całego kraju będzie można się cieszyć z promieni słońca. Nie będzie już tak ciepło jak do tej pory, kiedy to słupki rtęci pokazywały 20 kresek powyżej zera, jednak nadal warunki atmosferyczne będą korzystne.

Dobra, łagodna pogoda utrzyma się aż do końca miesiąca. Dopiero ostatnia niedziela miesiące przyniesie znaczne ochłodzenie. Temperatura spadnie nawet do 3 stopni ciepła w ciągu dnia i raczej nie przekroczy 5 stopni. Chłód będzie odczuwalny mimo dobrej aury bez wiatru czy deszczu, jednak koniecznie okaże się wyjęcie z szaf grubych kurtek i czapek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogoda wielu zdołuje

Polacy zapewne będą zdołowani nagłym oziębieniem. Duża część osób będzie niezadowolona zwłaszcza w obliczu zbliżającego się okresu Wszystkich Świętych i odwiedzania grobów swoich bliskich. Zapewne liczyli, że dobra pogoda utrzyma się aż do listopada, a wędrówki po cmentarnych alejkach będą nieco mniej przygnębiające. No to się jednak nie zapowiada.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje żona słynnego aktora. Zamordował ją własny syn

2. Oszukał wiele kobiet, jego urokowi nie oparła się nawet zakonnica. Ukradł blisko milion złotych

Mimo to warto skupić się na optymalnym wykorzystaniu ostatnich naprawdę ciepłych dni tej jesieni. To prawdopodobnie ostatnia okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Od listopada bowiem raczej nie należy mieć nadziei na temperatury przekraczające 10 stopni Celsjusza, a wręcz przeciwnie, należy się przygotować na przymrozki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Makabryczne testy w niemieckim laboratorium. Wysokość grzywny ZAŁAMUJE
  2. Danuta Wałęsa tym razem przesadziła. Jednym zdaniem rozwścieczyła miliony Polaków. To zabolało
  3. Zjadła obiad w restauracji Magdy Gessler i odkryła wielkie oszustwo na rachunku. Wykazała je i nie straciła ogromnych pieniędzy
  4. Wielkie gratulacje! Poszła na grzyby, znalazła najcenniejszy "okaz", który zmieni jej życie na zawsze
  5. Gwiazdor disco polo ożenił się i zorganizował kipiące przepychem wesele. Gdy pokazał zdjęcie żony, fanom opadły szczęki

Źródło: Fakt 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News